Homme
22. juul
17...25
12...17
Ülehomme
23. juul
19...26
12...17

Eesti

Meedikud tunnustavad juubelilaulupeo alkoholivabaks muutmist

Foto: Hendrik Osula/Delfi
12:39 19. jaanuar 2019
Autor: BNS

Meditsiinitöötajad tunnustavad ja tänavad laulu- ja tantsupeo sihtasutust otsuse eest pidada juubelipidu ilma alkoholita.

"Laulu- ja tantsupeod on Eesti rahva ja kultuuri säilimise ja kestmise üks võimsamaid sümboleid. Me ei vaja oma pühal peol muid tujutõstjaid peale laulu ja tantsu," teatas arstide liit pressiteate vahendusel. "Alkoholi tarvitamine põhjustab Eestis igal aastal suurt tervise- ja majanduskahju. Selle vähendamiseks tulevikus on väga oluline kujundada ühiskonna hoiakuid ja näidata meie lastele ja noortele, et alkohol ei kuulu tingimata meie igapäevaelu ega ka pidude juurde."

Arstide liit meenutab, et Eesti on ühinenud Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa alkoholihartaga, mille järgi on kõigil lastel ja noorukitel õigus kasvada üles turvalises alkoholikahjudeta keskkonnas. Teadusuuringud kinnitavad, et alkoholi vältimine üritustel, kus viibivad alaealised, vähendab laste ja noorte alkoholitarvitamist.

Laulu-ja tantsupidude alkoholivabaks muutmise heaks on viimased kümme aastat tegutsenud arstide liit, perearstide selts, arstiteadusüliõpilaste selts, lastekaitse liit, vähiliit, tervisedenduse ühing, õpilasliit ja mitmed teised rahva tervise eest seisvad vabaühendused.

"Tänavuse üldlaulu- ja tantsupeo esinejatest on lapsi ja noori üle poole, lisaks tuhanded publiku hulgas. Meil kõigil on suurepärane võimalus anda neile head eeskuju ja pidutseda ilma alkoholita," seisab ühisavalduses, millele on alla kirjutanud arstide liit, perearstide selts, arstiteadusüliõpilaste selts, tervisedenduse ühing ning tubaka- ja alkoholikahjude vähendamise koda.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu