Homme
22. juul
17...25
12...17
Ülehomme
23. juul
19...26
12...17

Eesti

Metsanduse valimiskompass: metsasektorit toetab kõige enam Isamaa

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
12:14 20. jaanuar 2019
Autor: BNS

Erametsaliit ning metsa- ja puidutööstuse liit uurisid metsanduse valimiskompassiga suurematelt erakondadelt metsanduse tuleviku kohta ja leidsid, et kõige toetavamad on metsasektori osas Isamaa ja Reformierakond, kõige vähem toetavad aga EKRE ning Vabaerakond. 

"Kõige kõrgemad punktid sai Isamaa, kellele järgnesid üsna tasavägiselt Reformierakond, Eesti 200 ja Keskerakond. Need on erakonnad, kes meie nägemuses esindavad metsasektori huve kõige paremini," ütles metsa- ja puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja pressiteate vahendusel. "Tagapool olid sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE), neile järgnesid EKRE ning Vabaerakond. Mitte nii hea koha põhjuseks olid programmidesse kirja pandud populistlikud piirangud, mis seavad ohtu maapiirkondades elavate inimeste töökohad ja tuluallikad."

"Eestis on ligi 100 000 erametsaomanikku. Lisaks 35 000 inimest ning nende pered, kes töötavad metsa- ja puidusektoris. Metsa- ja puidusektor on üks kõige olulisemaid leiva lauale toojaid Eesti maapiirkondades," märkis erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link, kelle kinnitusel sõnul koondab metsasektor väga suurt osa eestimaalastest.

"Küsisime suuremate erakondade arvamust metsanduse kohta, töötasime läbi nende valimisprogrammid ja reastasime erakonnad metsanduse valimiskompassile," kommenteeris Link metsanduse valimiskompassi koostamist. "Kompass annab igaühele võimaluse ka võrrelda, millise erakonnaga tema vaated kõige sarnasemad on."

Uuringu järgi olid erakonnad üksmeelel puidule kõrgema lisandväärtuse andmise osas.
Valimiskompassis küsiti metsanduse teemade kohta arvamust Reformierakonnalt, Isamaalt, SDE-lt, EKRE-lt, Eesti 200-lt, Vabaerakonnalt ning Keskerakonnalt. Lisaks töötati läbi nende erakondade valimisprogrammid.

Valimiskompass pani hindeid 5-palliskaalal:

Isamaa: 4,4
Reformierakond: 4,3
Eesti 200: 4,3
Keskerakond: 4,2
SDE: 3,3
Vabaerakond: 3,2
EKRE: 3,2


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu