Homme
19. sept
9...13
0...11
Ülehomme
20. sept
9...12
2...10

Eesti

Veganid kriminaaluurimise all: väikelapse terviserike on tõsine, vanem keeldub ravist

Foto: Caro/Sorge/Scanpix
13:58 13. märts 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: Eesti Ekspress

Politsei algatas kriminaalasja veganist ema üheaastase lapse tõsise tervisekahjustuse osas, sest arstid kahtlustavad, et lapse vitamiinipuuduse taga võivad olla vanemate söömisharjumused.

16. jaanuaril teatasid lastearstid politseile eluohtlikus seisundis lapsest, kes on juba mitmeid kordi krampide ja tugeva toitainete puudusega haiglas raskes seisus olnud. Sel korral oli lapse olukord juba nii hull, et teda ähvardab arengupeetus.

Lastearst-endokrinoloog ja Lastehaigla eetikakomitee juht Ülle Einberg sõnas, et selle juhtumi puhul pidid nad appi võtma võlaõigusseaduse, mille paragrahv 766 ütleb, et kui lapsevanema otsus kahjustab ilmselt patsiendi huve, ei tohi tervishoiuteenuse osutaja seda järgida.

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kristine Tamm selgitas, et kõigepealt on vaja kindlalt välja selgitada, miks laps niisuguses seisundis on, kuid kui selle taga on lapse ema söömisharjumused ja on oht, et ta jätab oma lapse ohtu ka edaspidi, siis võib esimest korda juhtuda see, et laps võetakse vanematelt ära nende toitumisveendumuste tõttu.

Loe täispikka artiklit Eesti Ekspressist


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob augustikuu Sinu tähemärgile?