Homme
27. juun
14...18
11...16
Ülehomme
28. juun
15...19
9...14

Eesti

Mullu hukkus Eesti teedel ligi 4500 metskitse

Foto: Ingmar Muusikus/Delfi
17:30 21. märts 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eelmisel aastal hukkus Eesti teedel ligi 4500 metskitse ning aastaga 2010 võrreldes on teedel surma saanud kaberite arv kahekordistunud, vahendab BNS.

Eelmisel aastal hukkus Eesti teedel 4408 metskitse, Eesti Jahimeeste Seltsi teatel on tegemist keskkonnainfo telefoni 1313 andmetega. Tegelik hukkumiste arv võib olla veelgi suurem, kuna tõenäoliselt kõiki ulukitega toimunud liiklusõnnetuste juhtumeid ei ole registreeritud.

Eesti Jahimeeste Seltsi  tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul teeb kasvav õnnetuste arv jahimeestele tõsist muret, edastas selts. „Juba mitmed aastad jälgime kurba liiklusstatistikat metskitsede osas,“ ütles Korts ja lisas, et kui jahipidamisel kasutavad inimesed kogu saaduse ära, siis õnnetustes hukkunud metsloomade puhul see nii ei ole. 

Pärnumaa Jahimeeste Liidu jahimees Urmas Salmu nimetas üheks peamiseks avariide suurenemise põhjuseks metskitse arvukuse tõusu. „Viimaste talvede soodsad ilmastikutingimused on vähendanud metskitsede looduslikku suremust ja sellest tulenevalt võimaldanud arvukusel kasvada,“ sõnas Salmu. „Oma osa õnnetuste suurenemisel on kindlasti ka liiklusintensiivsuse kasvul, seda eriti kindlatel teelõikudel, mis läbivad metskitsede elupaiku." 

Jahiseaduse järgi tuleb liiklusõnnetuses hukkunud ja liiklusõnnetuse tõttu surmatud suurulukist ning tema osadest viivitamata teavitada jahipiirkonna kasutajat või keskkonnainspektsiooni. Info antakse jahimeestele edasi keskkonnainfotelefoni 1313 kaudu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu