Täna
23. juul
21...26
12...17
Homme
24. juul
20...27
12...17

Eesti

Estravel ostab enamusosaluse turismifirmas Wris

Foto: Oberhaeuser/Caro/Scanpix
15:05 25. märts 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Reisikorraldaja Estravel Holding omandab 75 protsenti turismifirma Wris aktsiatest, selgub konkurentsiametile esitatud koondumisteatest, vahendab BNS.

Wris AS kuulub läbi valdusettevõtte Aka Holding OÜ Aili Käole. Kägu ostis ettevõtte Vjatšeslav Leedo Holostovi Kinnisvarahalduselt möödunud aasta oktoobris.

Koondumise läbi pääseb Estraveli kontsern ligi soodsamatele hindadele ja hanketingimustele rahvusvahelisel turul tänu kasvavatele reisiteenuste summaarsetele ostumahtudele.

Soodsamad hinnad omakorda võimaldavad koondujatel paremini konkureerida välismaiste reisibüroodega, kelle käes on oluline turuosa tänu piiriülestele ostudele, kuid mis ei kajastu avalikes andmetes ega riiklikus statistikas.

Estraveli juht ning omanik Mark Aivo Takis märgib konkurentsiametile esitatud taotluses, et kodumaiste reisibüroode osakaalu suurendamine Eesti siseturul tooks riigile kasu nii otseste kui ka kaudsete maksude näol, millest riik praegu ilma jääb.

Estraveli konsolideeritud käive oli tunamullu 88,1 miljonit eurot. Wris AS-i müügitulu oli 2017. aastal 12,3 miljonit eurot. Ettevõtete teatel ei muutu koondumisega seoses kummagi äriühingu tegevus, selle tulemusena ei koondata töötajaid ega ühendata äritegevusi.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?