Heateo jooks toetab immuunpuudulikkusega pisipoissi

Seitsmesed

Tartu Maastikumaratoni raames 10. mail toimuva Heateo jooksuga kogutakse tänavu koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga raha üheaastase Olegi toetuseks, kellel on diagnoositud raske kaasasündinud immuunpuudulikkus ning kes vajab tuge välisraviks Inglismaa haiglas, vahendab BNS.

Olegi organism on väga vastuvõtlik teatud haigusetekitajatele, mis võivad tekitada raskeid kauakestvaid ja eluohtlikke infektsioone ning nendega samaaegselt on oht ägedate tüsistuste tekkeks. Tänapäeval on selle haiguse seljatamiseks olemas tervendav ravimeetod luuüdi tüvirakkude siirdamise näol, mida teostatakse Inglismaal asuvas Newcastle’i lasteimmunoloogia keskuses.

Newcastle’i lasteimmunoloogia keskus on tegelenud Olegi raviga alates möödunud aasta kevadest. Lapsel teostati luuüdi tüvirakkude siirdamine 2018. aasta juulis, kuid kahjuks tekkisid tüsistused ja täielik äratõukereaktsioon. Seetõttu vajab laps uut transplanteerimist ja seekord püütakse kasutada haploidentset materjali isa rakkude näol. See tähendab, et lapsega pidid kaasa sõitma mõlemad vanemad ja isa peab olema seal vähemalt kogu siirdamise ettevalmistusprotsessi kuni siirdamise toimumiseni.

Lapse ravi ja haiglasviibimise eest tasub Eesti Haigekassa, kuid transpordi-, majutus- ja elukulud on pere enda kanda. Kuna perele käib kulude katmine üle jõu, on Lastefond otsustanud heategijate toel Olegi pere välisravi võimaldamisel toetada ning kogub tänavuse Heateo jooksuga selleks annetusi.

Jooksu patroon näitleja Tõnis Niinemets, kes on ka ise 10. mail jooksurajal, rääkis, et mida aeg edasi, seda kodusemalt ta end Lastefondi inimeste ja tegemiste seltsis tunneb ning seega tundub Heateo jooks juba elu loomulik osa. “Sellest tulenevalt võiks arvata, et kõik on juba natukene ka tuttavam, mis puudutab lapsi ja nende põetavaid haigusi, aga võta näpust. On taaskord silmi avardav kogemus ees ootamas väikese Olegi näol. Ise lapsevanemana ei kujuta ette, kui enda laps peaks põdema immuunpuudulikkust, sest tundub, et meie enda lapsedki on koguaeg igasugustes viirustes, nohus ja köhas. Milline elu võib väikest Olegi ees oodata, kui ta ravi ei saa… Seda ei ei tahaks väga ette kujutadagi,” tõdes ta.

Niinemets paneb südamele, et kõigil, kes jooksma tulevad ja oma panuse annavad, on võimalus anda ühele poisile täiesti tavaline elu, koos täiesti tavalise piiritu lapsepõlvega. 

Heateo jooksu osalustasud kogutakse annetustena ning miinimumannetus on kolm eurot, millele sponsorid Puidukoda, TAUR Varahalduse OÜ, Nutri Medical ja mitmed teised toetajad lisavad omakorda viis eurot iga osaleja kohta. Seega on iga osavõtja panus Olegi välisravi toetuseks vähemalt kaheksa eurot. Kõigi jooksul osalejate vahel loositakse üritusel kohapeal välja ka toredaid auhindu headelt toetajatelt.

Heateo jooks toimub Tartus Tähtvere spordipargis 10. mail algusega kell 19. Distants on 4,5 kilomeetrit pikk, rada kulgeb Dendropargis ning seda saab läbida nii joostes kui ka kõndides.

Kommentaarid puuduvad