Homme
23. juul
21...26
12...17
Ülehomme
24. juul
20...27
12...17

Eesti

Tallinna uue abilinnapeana asub ametisse Betina Beškina

Foto: Eero Vabamägi/Delfi
16:05 18. aprill 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna abilinnapeadena jätkavad uue linnapea Mihhail Kõlvarti valitsusajal ilmselt Kalle Klandorf, Vadim Belobrovtsev, Eha Võrk, Andrei Novikov ja Aivar Riisalu ja riigikokku siirdunud Tõnis Mölderit asendab Betina Beškina, vahendab BNS.

Abilinnapeadena jätkavad Klandorf, Belobrovtsev, Võrk, Novikov ja Riisalu ning Mölderi asemel hakkab linna sotsiaalvaldkonda kureerima Betina Beškina, teatas Keskerakonna pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Ta lisas, et linnavalitsus muutub võrreldes varasemaga kuueliikmeliseks, sest ametist lahkuva Züleyxa Izmailova koht kaob. 

Mihhail Kõlvart ütles, et linnavalitsuse meeskond on tugev ning suuri muudatusi koosseisus ta ei planeerinud. „Tänases linnavalitsuses on kogenud inimesed, kes on pälvinud pealinlaste usalduse aastate jooksul tehtud tööga. Olen nendega töötanud koos nii linnavalitsuses kui ka linnavolikogu esimehena ja usaldan nende professionaalsust,“ sõnas Kõlvart.

Uus abilinnapea kandidaat Betina Beškina on töötanud linnavalitsuses seitse aastat. Kõlvart sõnas, et Beškina on linnasüsteemis pikka aega töötades tõestanud ennast tööka ja aktiivse inimesena, kes on valmis õppima, ennast arendama ja panustama eesmärkide saavutamisse. „Kahtlemata on tegemist väga olulise ja mahuka valdkonnaga, kuid olen kindel, et uus abilinnapea on valmis seda vastutust kandma ning töötab selle nimel, et Tallinn muutuks paremaks linnaks kõigile siin elavatele inimestele,“ ütles Kõlvart.

Beškina sõnas, et sotsiaalvaldkond on teda alati kõnetanud ning uus amet pakub võimalust panustada kõige otsesemalt inimeste abistamisele. „Sotsiaalvaldkond on väga mahukas, sisse elamiseks läheb aega ja selleks tuleb hästi kõvasti tööd teha, sest nüansse on palju. Kindlasti teen koostööd Volikogu sotsiaalkomisjoni esinaise Merike Martinsoniga, külastan hallatavaid asutusi, kohtun valdkonna asjatundjatega ja vastavate ühendustega,“ rääkis ta.

Beškina lisas, et Tallinn on aastatega sotsiaalvaldkonda palju panustanud, kuid teha on veel palju. „Suurem tugi puuetega inimestele ja omastehooldusele ning meie pealinna ligipääsetavamaks muutmine liikumisvaevustega inimestele on vaid mõned näited, millele soovin oma ametis rõhku panna,“ rääkis ta.

Neljapäeval teatasid Keskerakond ja Roheliste erakond, et abilinnapeana ei jätka Züleyxa Izmailova, kes enda sõnul keskendub erakonna arendamisele, et rohelised poliitikamaastikul edaspidi enam jõudu omaksid. Linnavalitsuse koosseis jääb seega kuueliikmeliseks ning Izmailova tööülesanded jaotatakse teiste abilinnapeade vahel ära.

Abilinnapead peab ametisse kinnitama linnavolikogu, mille istung algab neljapäevak kell 16.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?