Täna
11. juul
15...21
9...15
Homme
12. juul
15...21
7...15

Eesti

Züleyxa Izmailova lahkub Tallinna abilinnapea kohalt

Foto: Tiit Blaat/Delfi
13:46 18. aprill 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova otsustas lahkuda Tallinna abilinnapea kohalt, linnavalitsus jätkab kuueliikmelisena, vahendab BNS.

Tallinna abilinnapea kohalt lahkuv Izmailova kavatseb pühenduda Roheliste edasiviimisele ning liikmeskonna kasvatamisele.

Keskerakonna teatel väheneb pärast Izmailova ametist lahkumist linnavalitsuse koosseis, kuid Eestimaa Roheliste ja Eesti Keskerakonna koalitsioonilepe jääb püsima.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tänas Rohelisi ja Izmailovat töö eest, mis on toonud pealinna rohelisemat maailmavaadet ning mitmed vajalikud ja oodatud projektid. Kõlvart sõnas, et puhas keskkond jääb Tallinna linnavalitsuse jaoks prioriteediks, kuid uut abilinnapead ametisse ei nimetata ning linnavalitsus saab olema taas kuueliikmeline.

„Olen rõhutanud, et linnavalitsuse töö peab olema efektiivne ja täitma pealinna elanike ootused. Samas leian, et valitsemiskulusid saab ja tuleb vähendada tööd ümberstruktureerides, mistõttu ei pea ma täna vajalikuks uue abilinnapea ametisse nimetamist,“ ütles Kõlvart. Ta lisas, et lahkuva abilinnapea töökohustusi täidavad edaspidi teised linnavalitsuse liikmed.

Izmailova sõnul ei ole ta rahul Roheliste tulemusega riigikogu valimiselt ning kavatseb erakonnas olulisi muudatusi teha, et erakond edaspidi poliitikamaastikul suuremat jõudu omaks. 

„Roheliste eestvedamisel sai lühikese aja jooksul ära tehtud palju. Kolm miljonit eurot investeeringuid päikeseparkide rajamiseks eesmärgiga vähendada CO2 emissioone, Tallinna liitumine pestitsiidivabade linnadega võrgustikuga puhtama ja ohutuma keskkonna tagamiseks ning eesrindlik otsus ühekordsetest plastnõudest loobumiseks avalikel üritustel on vaid mõned väga olulised ja laialdase positiivse mõjuga muudatused, mida pooleteise aastaga korda jõudsime saata“ ütles Izmailova.

Ka kinnitas Kõlvart, et koos algatatud projektidega jätkatakse, sealhulgas kogukonnaaedade ja aiandite rajamisega koolide-lasteaedade juurde, mahetoidu pilootprojektiga ning Harku kaitseala moodustamisega.

Eesti Keskerakond ja Eestimaa Rohelised sõlmisid 2017. aastal koalitsioonileppe ning roheliste juht Izmailova sai Tallinna abilinnapeaks. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!