Täna
24. aug
18...23
11...17
Homme
25. aug
18...23
6...15

Eesti

Scoutspataljoni üksused lihvivad järgmisel nädalal Lätis oskusi

Foto: Arno Mikkor/Delfi
12:49 19. aprill 2019
Autor: BNS

Järgmisel nädalal algab Lätis Adaži polügoonil Scoutspataljoni õppus Gungnir, kus pataljon kontrollib kompanii taseme lahinglaskmistega oma üksuste valmidust.

Üle nädala kestva õppuse esimeses faasis liiguvad üksused koos tehnikaga laupäeval ja pühapäeval Eestist Lätti. Õppuse aktiivne faas algab 23. aprillil, kui nelja päeva jooksul harjutatakse lahinglaskmiste raamistikus soomusjalaväekompaniide kaitsvaid ning ründavaid tegevusi.

„Õppuse korraldamine on esitanud kaks peamist väljakutset. Soovime lõimida kõik üksused pataljoni raamistikus ühendrelvaliigi laskmiseks ning teisalt luua laskvale isikkoosseisule võimalikult realistlik situatsioon selliselt, et ülematel oleks piisavalt väljakutseid, kuid ohutustehnika ei kannataks,“ ütles Scoutspataljoni väljaõppeülem major Mattias Puusepp eesootava õppuse raskuspunkte kirjeldades.

„Kuna õppusele on kaasatud tavapärasest rohkem lahingtoetusüksusi, siis ootan ennekõike seda, et jalaväekompaniide ülemad suudaksid need üksused oma lahingplaani lõimida selliselt, et nende manöövrid oleksid toetatud ja osalejad saaks hea koostöökogemuse ning oskuse lahingtoetusüksusi kasutada,“ lisas major Puusepp.

Soomusjalaväekompaniide tegevust toetavad õppusel Belgia lahingugrupi tankitõrje-, pioneeri- ning miinipildujaüksus, Viru jalaväepataljoni miinipildujarühm ja õhutõrjepataljoni kaitseväelased. Meditsiinilise toetuse tagab tagalapataljoni meditsiinirühm ning lahinglaskmiste korraldamist toetab ka toetuse väejuhatuse sihtmärgimeeskond.

Kaitseväe tehnikast on õppusele kaasatud Scoutspataljoni lahingumasinad CV-9035, soomustransportöörid Sisu ning pioneeritank ja sillatank. Belgia kontingent viib Adažisse lahingumasinad Piranha ning pioneeri- ja sillatanki. Kokku võtab õppusest osa ligi 500 Eesti ja üle 100 Belgia kaitseväelase.

Õppusel osalevate üksuste kolonnid liiguvad Lätti laupäeval ja pühapäeval marsruudil Tapa-Mäo-Paide-Pärnu-Ikla-Kadaga.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob augustikuu Sinu tähemärgile?