Täna
18. juul
18...23
9...14
Homme
19. juul
17...23
10...15

Eesti

Peapiiskop: lähisuhtevägivalla statistika teeb väga kurvaks

Foto: Tiit Blaat/Delfi
13:56 12. mai 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: TV3

Peapiiskop Urmas Viilma märkis vaimulikele saadetud kirjas, et lähisuhtevägivalla statistika teeb väga kurvaks, vahendab ERR.

Viilma ütles möödunud nädala Eesti Ekspressis ilmunud lähisuhtevägivalda käsitlevale Eero Epneri kirjutisele viidates, et seal välja toodud statistilised näitajad teevad väga kurvaks: vägivalda on kogenud 12 protsenti naistest ja seitse protsenti meestest, seega vastavalt 33 000 meest ja 61 000 naist.

"Arve kokku liites selgub, et lähisuhtevägivalda on kogenud kokku peaaegu iga viies kõigist naistest ja meestest. See on näitaja, mis peab panema meid tegutsema ja võitlema vägivalla vastu, vägivallast vaikimise vastu, vägivalla sallimise ja selle tähelepanuta jätmise vastu," sõnas peapiiskop.

Ta märkis, et Epner tsiteerib oma loos ka nõustajaid, kellel on olnud kokkupuuteid vägivalda kogenutega kirikus, isegi vaimulike peredes, ning ei ole põhjust vaielda selle üle, kas usklik inimene võib olla oma lähedaste suhtes vägivaldne või kas seda suudab olla ka mõni pastor, preester või õpetaja.

"Lähisuhtevägivald tähendab vägivalda – füüsilist ja vaimset –, mis pahatihti leiab aset koduseinte vahel. Sageli on vägivald suunatud naiste vastu, praeguste ja tulevaste emade vastu," kirjutas Viilma.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?