Täna
18. juul
18...23
9...14
Homme
19. juul
17...23
10...15

Eesti

Väliskaubandusministriks saab EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo

Foto: Rauno Volmar/Delfi
12:52 13. mai 2019
Autor: TV3

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna uus kandidaat väliskaubandus- ja IT-ministri kohale on erakonna parlamendifraktsiooni liige Kert Kingo.

Kingo ütles EKRE pressiteate vahendusel, et ta läheb valdkonda juhtima eesmärgiga aidata Eesti ettevõtjatel jõuda rohkem välisturgudele.

"Muu hulgas vaatame üle Euroopa direktiivid ja bürokraatlikud takistused, mis meie ettevõtete tegevuse laiendamist pärsivad.  Eurodirektiivide üliagar rakendamine on Eestis saanud suureks ettevõtluse piduriks," lisas ministrikandidaat.

Kingo sõnul kavatseb ta seista ka selle eest, et Eesti e-riigi kuvand ei oleks ainult kuvand, vaid saaks täidetud "tegeliku sisuga".

"Kavatsen tööle hakata selle nimel, et internet oleks kättesaadav igas Eestimaa külas. Samuti viime läbi e-valimiste süsteemi analüüsi ja sõltumatu rahvusvahelise auditi. Kuni e-valimiste protsess ei ole läbipaistev ja otsast lõpuni kontrollitav, toodab see rahva seas umbusaldust," lisas EKRE ministrikandidaat.

29. aprillil ametisse astunud valituses sai esmalt väliskaubandus- ja IT-ministriks Marti Kuusik, kes aga astus juba järgmisel päeval ametist tagasi, kuna sattus perevägivalla süüdistuste alla.

Juuraharidusega Kingo on töötanud politsei- ja piirivalveameti (PPA) kriminaalosakonnas uurijana ning maksu- ja tolliameti (MTA) erimenetluse talituses juristina. Samas on ta töötanud juristina ka näiteks SEB Liisingu krediidiosakonnas.

EKRE liikmeks astus ta enda kinnitusel 2015. aasta septembris, äriregistri andmetel 2016. aasta märtsis. Enne riigikogu valimisi moodustatud EKRE niinimetatud varivalitsuses oli ta justiitsminister.

Ta on ka EKRE Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna Tartu valla osakonna esimees ningEKRE korruptsioonivastase toimkonna juhataja.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu