Homme
05. juul
17...21
11...16
Ülehomme
06. juul
17...22
13...17

Eesti

Ratas: riigi eelarvestrateegia nõuab muutusi

Foto: Rauno Volmar/Delfi
12:16 21. mai 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeval Vihula mõisas riigi eelarvestrateegia (RES) arutelul, et kuna majanduskonjunktuur on muutunud, vajab muutusi ka riigi eelarvestrateegia, vahendas ERR.

"Selle valitsuskoalitsiooni ees on kolm olulist kohta. Üks on see, et mis on iga-aastased lisataotlused, mis riigi eelarvestrateegia kohaselt tulevad ministeeriumitest. Teine on see, et meie majanduskonjunktuur on tegelikult muutumas, mis tähendab seda, et riigi eelarvestrateegia nõuab ka muutusi. Ja kolmas on koalitsioonileppe ootused ja lootused," lausus Ratas ERR-ile.

Peaminister rõhutas, et riigi eelarvestrateegia peab lähtuma reeglist, et me ei saa elada tuleviku arvelt.

Siseminister Mart Helme (EKRE) avaldatud soovile pöörata riigi eelarve pea peale, vastas Ratas, et käime ikka kahel jalal, mitte pea peal.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et riigi eelarvestrateegia puhul tuleb eelkõige lähtuda reaalsetest võimalustest. "Sellel valitsusel on olnud väga vähe aega riigi eelarvestrateegia koostamiseks."

Seeder rõhutas, et strateegias tuleb vaadata, et valitsus üle jõu käivaid kohustusi ei võtaks. "Me ei tohi õhulosse endale ehitada. Ja seejärel tuleb teha valik ja kompromiss poliitiliste lubaduste vahel," sõnas Seeder.

Seeder märkis, et lõplikult saab riigi eelarvestrateegia paika ilmselt maikuu viimastel päevadel.

Tuleva aasta eelarve on mahult tänavusest suurem. Ministeeriumite rahataotlused järgmiseks aastaks ületavad vähemalt ühe miljardi euro võrra tänavuse aasta riigieelarvet.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!