Homme
05. juul
17...21
11...16
Ülehomme
06. juul
17...22
13...17

Eesti

"Tõde ja õigus" filmipaigast saab külastuskeskus

Foto: Kristjan Lepp/Delfi
12:43 22. mai 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Menufilmi "Tõde ja õigus" võttepaigas avab pühapäval uksed külastuskeskus, vahendab BNS. 

Võrumaal Vastse-Roosa külas asuvas keskuses on külastajatel võimalik omapäi ringi käia. Põhiliste võttekohtade juurde on paigaldatud infotahvlid. «Ettetellimisel saab tulla giidiga tuurile. Giid on inimene, kes oli ise filmitegemise juures ja räägib sellega seotud lugusid,» ütles keskuse juht Ingrid Ulst.

«Mõtleme ka kontsertide ja teemapäevade peale. 18. juulil on esimene kontsert, Ele Millistfer esitab lugusid oma uuelt plaadilt,» lisas Ulst.

Juunis lisatakse väljapanekule ka virtuaalne pool, kus külastajad saavad nutitelefoniga skaneerida QR-koodi, mis paneb telefonis mängima kaadrid filmist. Näha saab ka kinolinalt välja jäänud stseene. Näiteks võeti üles episood, kus Pearu ähvardab enda kaevu häda teha, aga perel õnnestub ta ümber veenda. See aga ei mahtunud filmi, kuna püüti vältida teose liiga pikaks kujunemist.

Filmi Vargamäe ala suurus on 12 hektarit, millest suure osa moodustavad põllud. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi kinolinalt tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi Andrese naabrimehe Oru Pearu taluhooneid.

Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma. Filmi Vargamäe külastuskeskus on esimesel hooajal avatud 26. maist 15. septembrini ning Ulsti sõnul plaanitakse see avada ka järgmistel aastatel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!