Homme
15. juul
18...23
6...14
Ülehomme
16. juul
19...23
8...15

Eesti

Kanaaride rannakoristuspäev läks eestlaste osalusel rekordiraamatusse

Foto: Nicolas Economou/Zuma Press/Scanpix
18:26 08. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Gran Canaria rannikul toimusid maailma ookeanide päeva puhul rannakoristustalgud, millel osalenud 70 rahvuse hulgas oli ka kuus Eesti esindajat – Guinnessi rekordiraamatusse pääsemiseks piisanuks aga juba 61 eri rahvusest, vahendab BNS.

"Koristatav rannaäär oli umbes 300 meetrit pikk ja registreeritud inimesi oli umbes 350," ütles talgutel Eestit esindanud Kanaari Saksa turistikiriku organist Gerli Kirikal BNS-ile. "Kaugelt vaadates ei paistnudki rand nii väga prügine välja. Aga nii kui sellele keskendusid või õige nurga leidsid, oli prügi ikka tohutult. Väga palju vedeles rannal peenikest plasti, mille ookean oli randa uhtunud. Seda korjati sõeltega. Plastik oli kohati merepõhjas kivide külge kinni sulanud ja seda sealt kätte ei saanudki."

"Ise leidsin prügimäe, kuhu oli liiva juba peale kuhjunud. Sealt kaevates ja sobrades sain väga palju klaasi, mis oli kohati kuumusega märgatavalt deformeerunud. Metalli leidsin palju, osa sellest oli juba läbi roostetanud. Ilmselt avastasin väga vana väikse prügihunniku. Kõrvuti soomlastega sai seda aardelaegast siis tühjendatud," rääkis Kirikal.

"Kuna reeglite tõttu tuli alguses päris kaua oodata, siis Lõuna-Ameerika rahvas lihtsalt tantsis ja laulis, sel ajal kui midagi teha ei tohtinud. Prügi tohtis küll vaadata, aga mitte üles noppida, enne kui kõik olid vahenditega varustatud, üles rivistatud ja siis tegudele lubatud," märkis Kirikal. "Prügi korjati riidest kottidesse ja kahe inimese peale anti üks kartulikott. Pärast kallati riikide kaupa 200-liitristesse kottidesse."

Talgud toimusid Gran Canaria kirderannikul asuval La Gaviota rannal ning talgulistel tuli kanda riigi sümboolikat või riigi värvides riideid. Rekordiüritust pealkirjaga "Limpieza de Playa Récord" korraldas organisatsioon Ocean4Live koostöös Las Palmase linnavalitsuse ja Gran Canaria omavalitsusega. 

Kohalike hispaanlaste järel oli enim, 11 talgulist, pärit Ungarist. Nii Itaaliast kui ka Ühendkuningriigist oli kummastki kaheksa esindajat. Eksootilisematest kohtadest oli inimesi Nepalist, Jaapanist, Taist, Islandilt, Alžeeriast, Beninist, Nigeeriast ja ülemereriigist Senegalist. Leedut esindas üks inimene, Lätist aga osalejaid polnud.

Üritusele sai registreerida Facebooki lehel "Oceans4Life Gran Canaria".

Gran Canaria on Hispaaniale kuuluv saar Atlandi ookeanis. Oma 1560-ruutkilomeetrise pindala juures Gran Canaria umbes poolteise Hiiumaas suurune.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!