Homme
12. juul
15...21
9...15
Ülehomme
13. juul
16...21
7...15

Eesti

Rannavalvurid päästsid Emajõest end jõuetuks ujunud naise

Foto: Andres Putting/Delfi
14:17 09. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Laupäeval päästsid rannavalvurid Tartus Emajõest naise, kes ujus üle poidepiiri sügavasse vette ega jaksanud tugevamas jõevoolus enam kaldale ujuda, vahendab BNs.

Kella 14.45 paiku märkasid Emajõel patrullinud G4S-i rannavalvurid, et üks keskealine naine on poidepiirist üle ujunud ja sõitsid paadiga tema juurde, teatas turvafirma.

Naine ütles vetelpäästjatele, et ei jaksa enam jõevooluga võidelda ega saa iseseisvalt kaldale ujutud. Rannavalvurid ulatasid talle päästepoi ja sõidutasid hädasolija paadiga madalamasse vette, kus tal jalad põhja ulatusid. Naine ütles, et on käinud rohkem meres suplemas ja pole jõeoludega harjunud.

G4S tuletab veesõpradele meelde, et poidepiir tähistab rannas ujumisala, mis on suplemiseks ohutu. Sellest üle ujudes läheb vesi oluliselt sügavamaks ja jõevool on tugevam. Lisaks on Emajõel suplusalast väljapool paadiliiklus, mistõttu on poidest üle minnes oht mõne veesõiduki ette jääda. 

Rannavalvurid paluvad inimestel ujuma minnes hinnata ausalt oma tegelikku ujumisoskust ja füüsilist vastupidavust ning jääda alati poidega piiritletud suplusalasse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!