Homme
12. juul
15...21
9...15
Ülehomme
13. juul
16...21
7...15

Eesti

Coop Pank läheb börsile

Foto: Ago Tammik/Delfi
13:18 10. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Coop Panga nõukogu andis juhatusele ülesande alustada ettevalmistusi aktsiate noteerimiseks Tallinna börsil, avalik esmapakkumine (IPO) võib kõige varasemalt toimuda tänavu sügisel, vahendab BNS.

Ühtlasi otsustasid omanikud panga aktsiakapitali suurendada 4 miljoni euro võrra.

Coop Panga strateegiliseks omanikuks jääb ka peale IPO-t Coop Eesti, mille osalus pangas on ligikaudu 60 protsenti.

Küll aga peab pank oluliseks laiapõhjalise klient-omanikest koosneva investorbaasi kaasamist. Osa finantsinvestoritest, kes omavad 33,6 protsenti pangast, nende seas Inbank, on oma osalust müümas, selgub pressiteatest.

"Kui me panga ostsime, ütlesime kohe, et näeme oma tulevikus, et läheme börsile," ütles ettevõtte nõukogu esimees Jaanus Vihand pressikonverentsil. 

"Aktsia on ennekõike kasvuaktsiaks mõeldud, seda, et ta kohe suureks dividendiaktsiaks saab ei tasu loota," märkis ta. Aktsiate noteerimise ette valmistamine võtab aega kuni pool aastat ning kõige varasemalt saaks IPO toimuda sügisel.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rinki sõnul plaanitakse kaasatavat kapitali tegevusmahtude kasvatamiseks.

"Me näeme, et meie lähiaja suurim väljakutse on tegevusmahtude kasvatamine. Pangandus on mastaabiäri – sa pead vastama kõigile regulatsioonidele ja sul peavad olema olemas kõik tooted," rääkis Rink.

Tulud kasvavad Coop Pangal tema sõnul praegu 40 protsenti ja kulud 30 protsenti. "Meil on vaja saada kasvama laenuportfell. Me näeme, et lähiaastatel on võimalik teha kasvus hüpe ning majanduskeskkond on selleks soodne," ütles ta.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!