Homme
11. juul
15...21
9...15
Ülehomme
12. juul
15...21
7...15

Eesti

Ministriametist tagasi astunud Kuusik tahab riigilt hüvitist

Foto: Andres Putting/Delfi
12:30 10. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Perevägivalla skandaali tõttu väliskaubandus- ja IT-ministri ametist loobunud Marti Kuusik läks riigi vastu kohtusse ja nõuab üle 31 000 euro, vahendab BNS.

BNS-ile teadaolevalt esitas Kuusik 30. mail Tallinna halduskohtule kaebuse riigi vastu ning nõuab enda sunnitud tagasiastumise tõttu riigilt hüvitiseks 31 458 eurot ehk oma kuue kuu ametipalka. Kuusik oli teatavasti ministriametis poolteist päeva.

Kuusik esitas peaminister ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele avalduse ministriametist tagasiastumiseks 30. aprillil. Kuusik teatas toona, et astub ministriametist tagasi valitsuse töörahu, oma maine puhastamise ja perekonna kaitsmise huvides.

"Esitasin erakonna esimehele Mart Helmele ja peaminister Jüri Ratasele avalduse ministriametist tagasiastumiseks. Kinnitan jätkuvalt, et minu vastu esitatud süüdistused on laim – ma ei ole vägivallatseja," teatas Kuusik toona.

"Loobun ministri ametist mitte selle tõttu, et süüdistused minu vastu oleks tõsi, vaid vastupidi, selleks, et keskenduda enda kaitsmisele kriminaalasjas ja oma hea nime taastamisele," teatas Kuusik.

Kuusiku ministriks saamisel paisati ajakirjanduses üles kahtlused tema vägivallatsemise kohta oma naisega, mistõttu politsei käivitas asjaolude selgitamiseks kriminaaluurimise.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!