Homme
16. juul
19...23
7...15
Ülehomme
17. juul
20...25
9...15

Eesti

Prokuratuur kinnitab: Kuusik sai kahtlustuse

Foto: Jaanus Lensment/Delfi
10:00 11. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Prokuratuuri kinnitusel sai perevägivalla skandaali sattunud eksminister Marti Kuusik kahtlustuse, vahendab BNS.

Kuusikule esitati kahtlustus juba möödunud nädalal ja karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kehalist väärkohtlemist, kinnitati prokuratuurist BNS-ile. 

Kuusik esitas peaminister ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele avalduse väliskaubanduse- ja IT-ministri ametist tagasiastumiseks 30. aprillil. Kuusik teatas toona, et astub ministriametist tagasi valitsuse töörahu, oma maine puhastamise ja perekonna kaitsmise huvides.

"Esitasin erakonna esimehele Mart Helmele ja peaminister Jüri Ratasele avalduse ministriametist tagasiastumiseks. Kinnitan jätkuvalt, et minu vastu esitatud süüdistused on laim – ma ei ole vägivallatseja," teatas Kuusik toona.

"Loobun ministri ametist mitte selle tõttu, et süüdistused minu vastu oleks tõsi, vaid vastupidi, selleks, et keskenduda enda kaitsmisele kriminaalasjas ja oma hea nime taastamisele," teatas Kuusik.

Kuusiku ministriks saamisel paisati ajakirjanduses üles kahtlused tema vägivallatsemise kohta oma naisega, mistõttu politsei käivitas asjaolude selgitamiseks kriminaaluurimise.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!