Homme
15. juul
18...23
6...14
Ülehomme
16. juul
19...23
8...15

Eesti

Helve Särgava lahkus Sotsiaaldemorkaatlikust Erakonnast

Foto: Priit Simson/Delfi
13:19 12. juuni 2019
Autor: Seitsmeed
Allikas: BNS

Pikaaegne kohtunik ning praegune Tallinna linnavolikogu liige Helve Särgava lahkus Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ning plaanib sügiseks liituda mõne teise erakonnaga, vahendab BNS..

Äriregistri andmetel lahkus erakonnaga 2017. aasta oktoobris liitunud Särgava sotsiaaldemokraatide ridadest kolmapäeval.

"Ega ühestki otsusest ei saa nüüd kindlasti otsida midagi sellist väga erilist," jäi Särgava uudist kinnitades esmalt tagasihoidlikuks. Ta lisas, et erakonnast lahkumise mõtted olid tal peas tükk aega, sisuliselt selle aasta algusest. 

Lõplik otsus lahkuda erakonnast pärast pühapäevast sotside üldkogu ja juhivalimisi oli Särgava sõnul teadlik. Mitte seepärast, kes sinna valitakse, vaid seetõttu, et enne üldkogu polnuks Särgava sõnul väärikas sellise uudisega tähelepanu tõmmata. 

"Mõtlesin, et ei ole mõtet enne üldkogu tekitada mingit muud sellist tähelepanu," selgitas ta. 

Poliitikasse on Särgaval aga kindel plaan edasi jääda. "101 protsenti jätkan linnavolikogus. Mind on nii paljud inimesed usaldanud Tallinnas, ma ei jää seina äärde istuma."
 
"Ma ei taha kuskil olla nii, et natuke olen ja natuke ei taha olla. Kui olen, olen täie jõuga," märkis ta.

40-aastase kohtunikukogemusega Särgava kogus 2017. aasta kohalikel valimistel sotside nimekirjas Tallinna kesklinnas kandideerides 1372 häält. Samuti tegi ta tubli tulemuse 2019. aasta märtsi riigikogu valimistel, kogudes Mustamäel ja Nõmmel 1465 häält. 


Kommentaarid

Kommentaare 1
Mina arvan et 21:18 16. juuni 2019
Põhimõteteta poliitik on väga nõme. Tuleb tuju otsin uue erakonna. Pohh mis maailmavaade on.