Täna
02. juul
17...23
10...17
Homme
03. juul
18...23
10...17

Eesti

Rannavalvur tõi Anne kanalist välja uppumisohtu sattunud poisi

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
14:30 18. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Esmaspäeval tõi G4S rannavalvur Tartus Anne kanalist välja poisi, kes sügavasse vette sattudes haaras veepoist kinni ja ei julgenud enam lahti lasta, sest ei osanud ujuda, vahendab BNS.
 
Kell 19.30 märkasid G4S rannavalvurid Anne kanali rannas, et poide piiril on kaks last. Üks neist hoidis tugevalt poist kinni, teine ujus tema juures.

Rannavalvur võttis paadi ja läks poisse kontrollima, sest poide piiriga lõppeb suplusala ja vesi läheb sügavamaks.

Poi juures selgus, et umbes 10-12-aastane laps, kes kramplikult poist kinni hoidis, ei oska ujuda ja vesi oli selles kohas tal üle pea.

Rannavalvur küsis, kas ulatab poisile päästerõnga, aga vastust ei saanud. Seepeale lähenes vetelpäästja poisi juurde ujudes, rahustas teda ja ulatas talle päästepoi, millele laps toetus ja nii sai rannavalvur ta kaldale viia.

Rannavalvurid vaatasid lapse üle, esmaabi ta ei vajanud. Poisi vanemaid rannas ei olnud. Juhtunust teavitati telefoni teel isa, kellega lepiti kokku, et lapsega kaasas olev sõber saadab ta koju ja vanem annab teada, kui laps on koju jõudnud. Vähem kui poole tunni pärast said vetelpäästjad kõne lapsevanemalt, et poiss on turvaliselt koju jõudnud.

Rannavalvurid hoiatavad, et poide piiriga lõppeb suplemiseks ohutu ala ja vesi läheb sügavamaks. Samuti on rannavalvuritel raskem jälgida ujujaid, kes on poidest kaugemal.

Vetelpäästjad peavad sageli appi tõttama just lastele, kes on ilma vanemateta randa tulnud ja vees ohtu sattunud. Laste eest vastutavad rannas alati nende vanemad ja veekogu äärde lapsi omapäi lubada ei tohiks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!