Citybee alustab reedel Tallinnas elektriliste tõukerataste rendiga

Seitsmesed

Citybee alustab reedel Tallinnas elektriliste tõukerataste laenutamisega, esialgu toob firma ringlusesse 100 tõukeratast, vahendab BNS.

Tõukerattaid on võimalik laenutada kümnest erinevast laenutuspunktist, mis on jaotatud Tallinna suuremate tõmbekeskuste vahel. Laulu- ja tantsupeo ajal on laenutuspunktid ka Kalevi staadioni ning Lauluväljaku vahetus läheduses, teatas ettevõte.

"Laenutuspunktide asukohavalikul oleme võtnud arvesse teiste Euroopa linnade kogemust, kus tõukerataste süsteem juba töötab. Esialgu on tõukerattad saadavad vaid kesklinna piirkonnas, kuid vajadusel laieneme ka teistesse linnaosadesse," ütles Citybee Eesti juht Heigo Protten.

Näiteks on tõukerattad Tammsaare pargi juures, Vabaduse väljakul, Baltika Kvartalis ning Kalamajas. Täpsed asukohad on leitavad laenutamiseks vajaliku mobiiliäpi Citybee kaardirakenduselt. Kuigi esialgu alustatakse 100 tõukerattaga, siis nõudluse korral tuuakse rattaid linnatänavatele juurde.

Sõidu alustamine maksab 50 senti ning iga järgnev minut 10 senti. "10-minutilise sõidu puhul jõuab juht läbida keskmiselt kaks-kolm kilomeetrit ning see läheks maksma 1,5 eurot, mis on juba kordades odavam kui takso sisseastumistasu," ütles Protten, lisades, et korraga saab tõukerattaga sõita kuni 25 kilomeetrit.

Vastavalt kokkuleppele Tallinna linnavalitsusega võib elektrilise tõukerattaga linnatänaval sõita kuni 20 kilomeetrit tunnis ning eraldi turvavarustust kasutama ei pea. "Siiski soovitame võimalusel kasutada kiivrit, et tagada maksimaalne ohutus võimalike kokkupõrgete puhul. Samuti kutsume kõiki üles jälgima liiklusreegleid ning arvestama teiste liiklejatega," lisas Protten.

Registreerudes kuni 28. juunini Citybee kodulehel tõukeratta laenutuse kasutajaks saab esimese kuni 20-minutilise sõidu tasuta.

Citybee on üle seitsme aasta pakkunud autode ja kaubikute sõidukijagamise teenust Leedus ja Poolas. Selle aasta aprillis avas Citybee kaubikute jagamise teenuse Tallinnas.

Varem Taxify nime kandnud transpordiplatvorm Bolt käivitas elektriliste tõukerataste rendi Tallinnas 19. juunil.

Kommentaarid puuduvad