Homme
24. okt
9...12
5...11
Ülehomme
25. okt
10...15
5...11

Eesti

Mary Kross sai süüdistuse EKRE vastu valeütluste andmises

Foto: Priit Simson/Delfi
15:16 27. juuni 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Põhja ringkonnaprokurör esitas eelmisel nädalal ameeriklanna Mary Krossile (49) süüdistuse politseile valeütluste andmises, vahendab BNS.

Süüdistuse järgi jagas Kross politseis kannatanuna ülekuulamisel teadlikult valeütlusi, nagu ta oleks langenud rünnaku ohvriks, kuid alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud nimetatud ajal Stroomi ranna pargis, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNS-ile.

Krossi väitel toimus kallaletung mullu 27. novembril Tallinnas Stroomi ranna pargis. Enda sõnul rääkis ta telefoniga inglise keeles ja kaks meest loopisid teda kividega ja karjusid: "Go home, foreigner, go home!". Krossi sõnul kandnud üks meestest rinnas EKRE logo.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine. "Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas," selgitas ringkonnaprokurör Jaanhold.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?