Homme
12. juul
15...21
9...15
Ülehomme
13. juul
16...21
7...15

Eesti

Kohtla-Järve 11-miljonine spordi- ja tervisekeskus sai nurgakivi

Foto: Peeter Lilleväli/Delfi
12:50 10. juuli 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Teisipäeval sai nurgakivi ülejärgmisel aastal valmiv Nordeconi ehitatav Kohtla-Järve uus spordi- ja tervisekeskus, mille ehitus läheb maksma ligi 11 miljonit eurot.

"Tänaseks on tööd jõudnud juba maa peale ning igaüks võib oma silmaga näha, kui suur maja hakkab olema. Spordi- kui tervisekeskus hakkab mahutama ujulat, tennisehalli, kohvikuid, galeriisid, saunu ja muud," ütles Nordeconi hoonete ehituse divisjoni juht Meelis Kann pressiteates.

Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskusesse tuleb kolm maapealset korrust, lisaks soklikorrus. Hoonete esimese etapi netopindala on kokku ligi 13 900 ruutmeetrit.

Hoonesse tuleb tribüünidega ujula, kus on 25 meetri pikkune ja 10 rajaga bassein koos riietusruumidega, lasteujula, jõusaal koos riietusruumidega, kaupluseruumid, spordisaalid soojendusujumiseks ja tennise mängimiseks, treenerite ruum, aeroobikasaalid, garderoob, riietus- ja duširuumid koos saunadega. Hoonesse tulevad ka kohvik, galeriid, lastetuba ja tehnilised ruumid.

Keskus ehitatakse Järveküla tee 41 kinnistule Kohtla-Järve linnas. Ehitustööd algasid tänavu aprillis ja hoone valmib kahe aastaga. Ehitus läheb maksma ligi 11 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitust kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas.

Kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Alates 2006. aastast on emaettevõtte aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!