Meelis Laod ähvardab ühiskondlik kasulik töö

Seitsmesed

Skandaalse kuulsusega ärimeest Meelis Laod, keda süüdistatakse ebaseaduslikule vabaduse võtmisele kaasaaitamises, ähvardab nüüd ühiskondlikult kasulik töö kohustus, ühtekokku 230 tundi, vahendab BNS.

Vastavalt riigiprokuratuuriga sõlmitud kokkuleppele asendatakse 53-aastase Meelis Lao kaheksa kuu pikkune vangistus ühiskondlikult kasuliku tööga.

Temaga koos kohtu all olnud 58-aastane Viktori Tiuliukov peaks vastavalt kokkuleppele saama kuueaastase vangistuse, millest ta peab reaalselt ära kandma ühe aasta.  

Lisaks eelmistele saavad kohtu nõustumisel kokkuleppekaristused ka 28-aastane Siim Kossar, kes peaks tegema 800 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd ja 44-aastane Mark Raul Laanela, kes peaks saama tingimisi vangistuse.

Kohus otsutab karistuslepete kinnitamise 21. augustil.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi hoidsid süüdistatavad 2017. aasta novembris kinni 42-aastast meest, keda peksti korduvalt, ähvardati teda ja tema pereliikmeid kehalise väärkohtlemisega ja nõuti miljon euro tasumist, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik BNS-ile.

"Konkreetsemalt süüdsitatakse 28-aastast Siimu ebaseaduslikus vabaduse võtmises ja 53-aastast Meelist sellele kaasaaitamises. Mark Raulile ja Viktorile heidetakse ette väljapressimist, mis on toime pandud grupis, suures ulatuses ja vabaduse võtmisega. Viktorit süüdistatakse samuti ka relvastatud röövimises," märkis ta.

Keskkriminaalpolitsei pidas kahtlusalused kinni tänavu 6. mail ja vahi all viibib neist Viktor Tiuliukov.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtis riigiprokuratuur ja uuris keskkriminaalpolitsei.

Kommentaarid puuduvad