Täna
04. juul
14...23
10...16
Homme
05. juul
17...22
11...16

Eesti

Valitsus esitab Simsoni kandidatuuri vaid järgmise Komisjoni koosseisu

Foto: Priit Simson/Delfi
16:54 09. september 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Valitsus otsustas esitada Kadri Simsoni kandidatuuri vaid peagi ametisse astuva uue Euroopa Komisjoni koosseisu.

Valitsus otsustas esmaspäeval sidevahendite teel peetud istungil mitte pidada vajalikuks Euroopa Komisjoni praeguses koosseisus Eestist nimetatava liikme ametikoha täitmist selle volituste lõpuni, edastas valitsuse pressiesindaja. Eesti kandidaat peagi ametisse astuva Ursula von der Leyeni juhitava uue komisjoni koosseisu on Kadri Simson.

Peaminister Jüri Ratase sõnul saab Eesti järgmise Euroopa Komisjoni koosseisus kaaluka portfelli ning seetõttu on vaja, et kandidaat saaks keskenduda selle ettevalmistustele.

„Juunis oli tõenäoline, et komisjoni uus koosseis ei pruugi ametisse astuda ettenähtud ajal ning seega tegime toona ettepaneku esitada Eesti kandidaat ka ametisoleva komisjoni koosseisu. Tänaseks on selge, et suure tõenäosusega astub komisjoni uus koosseis ametisse õigel ajal. Samuti pole Euroopa Parlamendi ajakava suve jooksul võimaldanud läbi viia Kadri Simsoni kuulamist. Seetõttu on tema asumine praeguse koosseisu liikmeks viibinud ning järelejäänud aega on mõistlikum kasutada uue komisjoni koosseisu tööks valmistumiseks,“ sõnas Ratas.

„Euroopa Komisjoni tänase presidendi Jean-Claude Junckeri ametiaja lõpuni on jäänud loetud nädalad ning olukord on võrreldes juuniga, mil Vabariigi Valitsus esitas mind vahevoliniku kandidaadiks, selgelt muutunud. Kahjuks ei olnud Euroopa Parlament juulis võimeline Eesti ja Rumeenia kandidaate ära kinnitama. Nüüd käib aga töö juba järgmise viie aasta nimel – Eesti on tulevases komisjonis Ursula von der Leyeni juhtimise all saamas tugeva portfelli ja on aeg keskenduda sellele,“ ütles Simson.

Peaminister edastab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigile Soomele kirja, milles teavitab valitsuse otsusest ning väljendab Eesti nõusolekut, et Jean-Claude Junckeri poolt juhitud Euroopa Komisjoni volinike koosseis on oma volituste lõpuni väiksem kui liikmesriikide arv.

Järgmise Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat Ursula von der Leyen kavatseb avalikustada uue komisjoni koosseisu ja struktuuri homme. Siis saab avalikuks ka Eesti voliniku kandidaadi portfell.

Kui uue komisjoni koosseis on teada, hindab septembri jooksul selle sobivust Euroopa Parlament ja kiidab heaks ühtse nimekirjana. Seejärel nimetab Euroopa Komisjoni koosseisu ametisse Euroopa Ülemkogu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!