Homme
21. okt
8...13
6...11
Ülehomme
22. okt
9...14
0...7

Eesti

Pärnus Tammsaare puiesteel võetakse maha 23 tamme

Foto: Sven Arbet/Delfi
10:32 13. september 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Seoses tulevase Pärnu sisejulgeolekukompleksi ehitamisega võetakse Tammsaare puiesteel endise kasarmukompleksi juurest maha 23 tamme.

Vanade puude mahavõtmine algab 23. septembrist, teatas linnavalitsuse pressiesindaja reedel BNS-ile. Esmalt rajatakse Riia maanteelt piki Tammsaare puiestee äärt kanalisatsioonitrass ja teised vajalikud kommunikatsioonid, hiljem hakatakse Riia maanteed ning Riia maantee ja Kooli tänava vahelist sõiduteed laiendama.

Mõlemale poole Tammsaare puiesteed ehitatakse uued kõnniteed, mille äärde istutatakse 34 uut tamme. Ehitustööde tõttu piiratakse Tammsaare puiesteel liiklust, kuid tänavat täielikult kinni ei panda.

Tulevikus on Tammsaare puiestee selles lõigus mõlemas suunas kaks sõidurada, millest keskmised on kolme ning äärmised kolme ja poole meetri laiused. Autojuhtidel on rohkem ruumi vasakpööreteks. Riia maantee ristmikule rajatakse uued mahapöörded, et autod saaks paremini Tammsaare puiesteele keerata. Kergliiklustee on kasarmu pool nelja ja Mai elamurajooni pool kolme meetri laiune.

Pärnu sisejulgeolekukompleks valmib 2021. aasta esimeses kvartalis. Uude asukohta kolivad Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Häirekeskuse, Kaitsepolitseiameti ning siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) Lääne piirkonna regionaalsed üksused. Samuti asuvad seal tööle sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna töötajad.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob oktoobrikuu Sinu tähemärgile?