Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Eesti

Noblessneri sadamalinnakus avab uksed rahvusvaheline Kai kunstikeskus

Foto: KAOS Arhitektid
Kai kunstikeskuse välisarendus
09:56 17. september 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Noblessneri sadamalinnakus avab reedel uksed rahvusvaheline Kai kunstikeskus, vahendab BNS.

Kai kunstikeskus on Noblessneri uus mereäärne kultuurisüda, mis põimib piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Endise salajase allveelaevatehase 100-aastases tööstushoones ootavad külastajaid näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, oktoobris avanevad neli toidukohta, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ning rahvusvaheline residentuuriprogramm. 

Kai avamist tähistab reedel päikeseloojangul kell 19.28 algav USA esineja Raphaele Shirley performance Kai ees õues, mis loob merelt, maalt ja õhust jälgitava ajutise skulptuuri.

Laupäeval ja pühapäeval kell 12-21 toimuvad Kai kunstikeskuses maja ja näitust tutvustavad tuurid eesti, vene ja inglise keeles.

Kai kunstikeskuse esimene näitus on Hanna Laura Kaljo kureeritud rahvusvaheline grupinäitus “Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda”, mis kuulub Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi. Näitus jääb avatuks 1. detsembrini ning avanäituse pilet võimaldab sissepääsu kahel korral näituseperioodi jooksul.

Lisaks näitusele on Kai kunstikeskuses ka filmi- ja sündmusteprogramm, mis on kureeritud koostöös Eesti ja rahvusvaheliste kultuuriorganisatsioonidega. 27-29. septembril toimub Kai kunstikeskuses Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn. Oktoobrikuus avavad Kai kunstikeskuse esimesel korrusel uksed restoran Lore, Jaapani restoran Kampai, Suhkruingel kondiiter ja kokteilibaar KAIF.

Kai kunstikeskuse tööd korraldab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus. Noblessneri sadamalinnakus paikneva kunsti ja kultuuri kohtumispaigana on Kai ainulaadne nii oma asukoha kui ka ülesehituse poolest - see asub rikkaliku ajalooga unikaalses hoones, pakkudes uudset ja avatud koostöömudelit kunstiprofessionaalidele ning maailmatasemel kultuuri- ja toiduelamusi laiale publikule. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!