Täna
04. juul
14...22
10...16
Homme
05. juul
17...22
11...16

Eesti

„Tõde ja õiguse“ rahvusvaheline esilinastus toimus Busani filmifestivalil

Foto: Forum Cinemas AS
08:29 07. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Pühapäeval linastus mängufilm „Tõde ja õigus“ Busani rahvusvahelisel filmifestivalil, vahendab BNS.

Lõuna-Koreas 24. korda toimuv filmiüritus on üks maailma olulisematest filmifestivalidest, mis toob kokku värskete filmide paremiku kogu maailmast. Tanel Toomi mängufilmi rahvusvaheline esilinastus on linateose esimene oluline näitamine väljaspool Eestit.

„Olla Busani valitud on meile suur au, see tõstab filmi rahvusvahelises festivalideringis esile ning annab võimaluse heaks jätkuks," ütles filmi produtsent Ivo Felt.

“Ainuüksi mõte sellest, et keegi kusagil teises maailma otsas Tammsaaret vaatab, teeb rõõmu. Esimesed publikureaktsioonid on olnud positiivsed ning tundub, et korealased saavad meist, imelikest eestlastest, aru küll,” ütles festivalil kohapeal viibiv filmi režissöör Tanel Toom.

 „Tõde ja õigus“ linastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas vaatajaterekordi, lüües vaadatavuse troonilt seal ligi üheksa aastat olnud „Avatari“. Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord. Film valmis koostöös ettevõtja Armin Karuga, toetajateks on Auto Forte, Jetoil ja Eesti Meedia.

Mängufilm „Tõde ja õigus“ on Eesti ametlik kandidaat Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi kategoorias.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!