Täna
04. juul
14...22
10...16
Homme
05. juul
17...22
11...16

Eesti

Uuring: tööõhkkond motiveerib talenti enam kui palk

Foto: Mario FOURMY/SIPA/Scanpix
10:16 07. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kõige võimekamaid töötajaid motiveerib hea tööõhkkond rohkem kui palk, näitab tuhande Eesti töötaja seas läbiviidud motivatsiooniuuring.

"Konkurents talentide nimel on ülemaailmne, ja parimate inimeste palkamiseks ei piisa enam kaugeltki kõrgest palgast," ütles Mainor Ülemiste juhataja Margus Nõlvak pressiteate vahendusel. "Enamikule eesti inimestest on palk töö juures küll olulisim, kuid palgaredeli ülemises otsas peetakse head tööõhkkonda veelgi oluslisemaks."

"Kõige motiveeritumad on need töötajaid, kes tunnevad et neil on väljakutseterikas töö, nad on enda tööelu peremehed ning töötavad heade juhtidega," lisas Nõlvak.

Olulisimaks motivaatoriks tööl peavad nad võimalust töötada paindliku koormusega ja ise valida tööaega ja -kohta.

Nõlvaku hinnangul taanduvad need tulemused juhi jaoks peamiselt usaldusele. "Juht, kes peab ennast majas kõige targemaks, ei suuda inimeste potentsiaali valla päästa," märkis ta. "Ning kui ta peaks ka päriselt olema kõiges kõige targem, on ta lihtsalt valesid inimesi palganud."

Andekate töötajate motivatsiooni hoidmiseks soovitab Nõlvak pakkuda neile võimete piire kompavat tööd enda valitud moel.

Kõige madalamalt motiveeritud töötajate uurimine näitas, et kõige kergemini tekitavad toksilise töösuhte lihtsad ülesanded, mõttetuna näiv töö ja ebakompetentsed juhid. "Sellises suhtes eeldab inimene järjest kõrgemat palka, teeb ebatõhusat tööd, tajub ülekohut ning on valmis esimesel võimalusel lahkuma," lisas Nõlvak.

Inimeste motiveerimiseks saab palju ära teha ka sektorites, kus kõrget palka maksta pole võimalik. "Inimestesse suhtumine ja tööõhkkond ei alga rahast, kaubandusketid tegutsevad kõik samades tingimustes, aga teeb midagi õigemini kui teised," ütles Nõlvak.

Töömotivatsiooni küsitlus uuris tuhande Eesti inimese tööharjumusi, -tingimusi ja -motivatsiooni, aga ka valmisolekut töökoha vahetamiseks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!