Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Eesti

Madal palk ei heiduta! Suur osa eestlastest sooviks töötada idufirmas

Foto: Niall Carson/PA/Scanpix
12:16 08. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

CVKeskus.ee uuringu kohaselt oleks 71 protsenti eestimaalastest valmis töötama idufirmas ka siis, kui töötasu oleks väike, kuid äri õnnestumise korral teenimisvõimalused paraneksid, vahendab BNS.

Iduettevõtetes töötavate eestimaalaste arv on aasta-aastalt jõudsalt kasvanud. Tööportaal CVKeskus.ee uuris 2806 töötajalt, kui suur huvi on töövõtjatel alustavates ettevõtetes töötamise vastu ja kas ollakse esialgu valmis töötama ka madala palga eest, teatas CVKeskus.

CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ütles pressiteates, et peab kohustusteta noorte seas idufirmas töötamise valmidust üsna ootuspäraseks. "Kindlasti on aga üllatav, et idufirmad suudavad edukalt meelitada enda juurde töövõtjaid kõikidest vanuserühmadest," lisas ta.

Seejuures ei ole tema sõnul oluline, kas töövõtja on vähese või suure töökogemusega – ka iga teine enam kui 25-aastase tööstaažiga töövõtja on valmis proovima õnne idufirmas. Samuti ei mänginud olulist rolli haridustase – alustava ettevõttega sooviksid liituda nii kõrgharitud kui ka põhiharidusega töövõtjad.

Uuringust selgus, et enim on valmis õnne proovima noored – tervelt 84 protsenti Z-põlvkonna esindajatest ehk alla 24-aastastest on valmis töötama madalapalgalisel kohal idufirmas.

Valmisolek alles alustavate ettevõtetega liituda on aga kõrge ka kõikides teistes vanuserühmades – näiteks beebibuumi põlvkonnast, kes on praeguseks vanemad kui 54 eluaastat, on idufirmadega valmis liituma rohkem kui iga teine ehk 54 protsenti töövõtjatest.

Y-põlvkonnast ehk 24–37-aastastest sooviks idufirmaga liituda 75 protsenti. X-põlvkonna ehk 38- kuni 54-aastaste seas on näitaja 63 protsenti.

"Kui seni on tööga rahulolu üheks peamiseks tingimuseks peetud töökoha stabiilsust, siis näib, et praegusel tööturul otsitakse üha rohkem väljakutseid pakkuvat tööd ja loomulikult ka idufirmale iseloomulikku töökeskkonda," ütles Auväärt.

Enim meelitavad idufirmad tööle infotehnoloogia, meedia, tõlkimise ja loomemajandusega seotud inimesi. Tervelt 88 protsenti IT-sektori töötajatest on valmis liituma idufirmaga esialgu ka vähese tasu eest, selgus uuringust.

Ka turunduses ja reklaamis on enam kui 80 protsenti töötajatest valmis vastu võtma madalapalgalise töö idufirmas. Kõige vähem on alustavas ettevõttes valmis oma õnne proovima avaliku sektori ja haridusvaldkonna töötajad.

Asukohtade lõikes on tartlaste huvi idufirmades töötamise vastu pisut suurem kui pealinnas. Nimelt 74 protsenti tartlastest sooviks liituda alustavate ettevõtetega, Tallinnas ja Pärnus on see protsent 72.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!