Homme
27. sept
17...22
8...16
Ülehomme
28. sept
14...19
6...14

Eesti

Erkondade toetusprotsendid on stabiliseerunud

Foto: Jaanus Lensment/Delfi
10:15 09. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati viimatised küsitlused näitavad, et erakondade toetusprotsendid on stabiliseerunud - see tähendab jätkuvat Reformierakonnale kindlat liidripositsiooni, vahendab BNS.

Viimase nädalaga pole ükski erakond märkimisväärselt toetust kasvatanud ega kaotanud. Reformierakonda toetab 34,7, Keskerakonda 22,8 ning Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.   

Esikolmikule järgneb Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,9 protsendiga, kelle toetus oli alates septembri algusest neli nädalat järjest kerges languses, kuid praegu näib olevat langus peatunud. Viiendal kohal on Isamaa 6,7 protsediga ning kuuendal kohal Eesti 200 5,5 protsendiga. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,6 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!