Homme
07. juul
16...20
11...16
Ülehomme
08. juul
14...20
9...15

Eesti

Leelo Tungal pälvis Balti Assamblee kirjandusauhinna

Foto: Andres Putting/Delfi
15:49 14. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Balti Assamblee (BA) auhinna kirjanduse kategoorias sai Eesti kirjanik Leelo Tungal autobiograafilise triloogia „Seltsimees laps“ eest, vahendab BNS.

Žürii tõstis eriti esile Tungla triloogia mullu ilmunud kolmandat osa „Naisekäe puudutus ehk Seltsimees laps ja isa“, milles kirjanik vaatab Stalini ajale tagasi läbi lapse silmade, edastas riigikogu pressiesindaja. Triloogia esimesed osad olid “Seltsimees laps ja suured inimesed” ning “Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed”.

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ütles, et Leelo Tungal ja tema tööd on hea näide assamblee auhinna eesmärkidest. „Kirjandusauhinna eesmärk on ju hoida ja esile tuua Balti riikide ühiseid huve oma rahvusliku identiteedi ja enesehinnangu hoidmisel. Lisaks on Tungla raamatute põhjal tehtud film erutanud vaatajaid ka Lätis ja Leedus, sest tegemist on meie ühise ajalooga.“

Assamblee kunstiauhinna pälvis dirigent Normunds Šnē Lätist ja teadusauhinna Jūras Banys Leedust.

Auhind koosneb rahalisest preemiast, tunnistusest ja kujukesest, mis antakse välja igal aastal Balti Assamblee istungjärgu ajal. Tänavu toimub auhinnatseremoonia 28. novembril Riias.

Žüriisse kuulusid Inga Žolude, Orests Silabriedis, Gunita Zariņa, Triin Soone, Piret Tibbo-Hudgins, Marika Mänd, Vytautas Martinkus, Ramute Rachlevičiūte ja Valdemaras Razumas.

Balti Assamblee annab kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu välja alates 1994. aastast.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!