Homme
07. juul
16...20
11...16
Ülehomme
08. juul
14...20
9...15

Eesti

Tervendamist pakkunud kelmid petsid eakatelt naistelt raha välja

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
15:01 16. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Politsei hoiatab taas kelmide eest, kes pakuvad eakatele inimestele tervendamist vee ja sularaha õnnistamise teel, Tallinnas langesid kelmide ohvriks kaks eakat naist.

Eelmisel nädalal pöördusid politseisse kaks eakat Mustamäe elanikku, kellelt meelitati suuri rahasummasid välja selle aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses, edastas Põhja prefektuur.

24. septembril kella 15 paiku tuli Tallinnas Ehitajate teel 91-aastase naise juurde kaks tundmatut naist. Üks neist esines ravitsejana. Naised rääkisid vene keeles. Kelmid veensid eakat naist, et nad peavad üheskoos minema tema koju, et saaks vett ja sularaha õnnistada. Vee ja sularaha õnnistamine pidi kelmide sõnul aitama tervisehädade vastu. Kannatanu võttis kodust kaasa 4260 eurot. Kelmid panid raha kilekotti ja andsid naisele tagasi. Koju jõudes avastas kannatanu kilekotti raha asemel ajalahti.

Teine juhtum leidis aset 3. oktoobril, kui kella 12 paiku tuli Tammsaare tee lasteaia lähedal kaks tundmatut naist 84-aastase naise juurde. „Üks naistest esines taas ravitsejana, korrati samasugune skeem ja taas leidis kannatanu sularaha asemel ajalehti, kahju oli 1600 eurot,“ rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kelmuste ja majanduskuritegude eriasjade uurija Margus Semjonov.

Sarnaseid kuritegusid pandi Eestis toime ka eelmise aasta kevadel ja ka oktoobris. Toona pakkusid vene keelt kõnelevad naised eakatele naistele Narvas, Kohtla-Järvel ja Tallinna imelist tervendamist vee õnnistamise teel, kahjud ulatusid tuhandetesse eurodesse.

„Kahjuks on kõige vähem kaitstud need eakad, kellel pole sugulasi ja lähedasi, kes saaks oma eakaid sugulasi selliste skeemide eest ette hoiatada. Aga abi on ka osavõtlikest naabritest, tuttavatest ja sotsiaaltöötajatest. Oluline on meeles pidama, et raha on turvalisem hoida pangas,“ ütles Semjonov. „Ei mingil juhul ei tohi võõraid inimesi enda juurde koju kutsuda, kui keegi soovib teie koju saada jõuga, kutsuge naabreid appi ja andke juhtunust kohe teada numbrile 112.“

Politseil on alust arvata, et selliste kelmide ohvreid võib olla rohkem. Seetõttu palub politsei kõigil, kes on sarnase kelmuse ohvriks langenud, endast politseile teada anda. Sama palub politsei teha inimestel, kelle poole selliste pakkumistega pöörduti, kuid kes ennast petta ei lasknud.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!