Täna
07. juul
16...20
11...16
Homme
08. juul
14...20
9...15

Eesti

Tallinn pöördus politseisse: uus audit TLT-s tõstatas taas kahtlusi

Foto: Madis Veltman/Delfi
16:01 17. oktoober 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) nõukogu esimees Kalle Klandorf pöördus politsei poole, et saada selgust, kas TLT sisejuurdluse käigus välja tulnud probleemid võivad osundada õigusrikkumistele. 

„TLT-s on viimase aasta jooksul rakendatud mitmeid muudatusi alates hangetest kuni dokumendisüsteemideni, et korruptsiooniriski vähendada. Paraku näitas TLT sisekontrolöri aruanne, et vaatamata uuendustele ei ole kõik tehingud ja laoarvestus siiski läbipaistvad ning on ruumi kahtlustele, mille kontrollimise pädevust ei ole TLT-s ega Tallinna linnavalitsuses,“ ütles TLT nõukogu esimees Kalle Klandorf. 

TLT nõukogu esimees on sisejuurdluse tulemusi arutanud ka juhatuse esimehe Deniss Boroditšiga ja edasised otsused sõltuvad politsei hinnangust sisejuurdluse tulemustele. 

TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš rõhutas läbipaistvuse vajadust, sest TLT-s ei ole kohta korruptsioonile. „Kuna meil on väga halb kogemus ja me ei taha, et korruptsioonijuhtumid TLT-s kunagi korduksid, toetame seda, et politsei oma hinnangu annaks,“ ütles Boroditš. 

Tema sõnul on viimase aasta korruptsiooniennetuse meetmed andnud juba ka positiivset majanduslikku mõju. „Näiteks on linnatranspordi varuosade kulu süsteemi läbipaistvamaks muutmise järel vähenenud sama töö mahu juures kolmandiku võrra. Nende eesmärkide saavutamiseks oleme uuendanud TLT personali, teeme koostööd õiguskaitseorganitega ja kahtluse korral esitame kuriteoteate. Näiteks möödunud aasta augustis esitasime kuriteoteate endise haldusdirektori Toivo Moorasti suhtes, mille järel alustati ka kriminaalmenetlust,“ ütles Boroditš. 

TLT esitas tänavu oktoobris endistele töötajatele, kelle osas käib kriminaalmenetlus, tsiviilhagi summas 1,9 miljonit eurot. 

Kalle Klandorf tõi välja, et korruptsiooniennetuseks on kavas hakata linnaettevõtteid tsentraalselt auditeerima. „Tallinna linna organisatsioonis kehtib korruptsioonile nulltolerants. Meilt oodatakse ausust ja läbipaistvust ja reageerime vähimagi korruptsioonikahtluse puhul väga tõsiselt, pöördudes kohe politsei poole,“ sõnas Klandorf. 

Tallinn on avanud korruptsioonivihje telefoni 6404002, kuhu helistades saab anonüümselt automaatvastajale teate jätta.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!