Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Eesti

Uus kord! Tuludeklaratsioon tuleb esitada aprillis

Foto: Madis Veltman/Delfi
15:52 11. november 2019
Autor: Seitsmesed

Riigikokku on liikumas seadus, mis muudab ära tuludeklaratsiooni esitamise tähtajad. Kui siiamaani tuli inimestel esitada tuludeklaratsioon märtsi lõpuks, siis seadusemuudatuse kohaselt nihkuks tähtaeg juba uuel aastal aprilli lõpuks, kirjutab Äripäev.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri ütles, et uue korraga jääb tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtajaks üks päev – 1. oktoober.

Loe täispikka artiklit Äripäevast

Tabri selgitas Ärilehele, et enammakstud tulumaksu tagastus hakkavad ka edaspidi toimuma nii, et kellel on kõik korras, see saab kiire tulumaksu tagastuse. Kui varasemalt oli tulumaksu tasumise tähtajaks ka 1. juuli, siis saavad inimesed nüüd aega juurde ja tasumise ning tagastamise tähtajaks jääb 1. oktoober.
Deklaratsioonide esitamine avatakse jätkuvalt veebruari keskpaigast, selles osas midagi ei muutu.

Peamiseks seadusemuudatuse põhjuseks oli Tabri sõnul see, et välismaalt ei saadud oma tulude tõendeid veel märtsiks kätte, vaid need laekusid alles aprillis. Samuti annab seadusemuudatus ametile võimaluse hajutada teenindusbüroos koha peal käivate inimeste arvu 1,5 kuu pealt 2,5 kuu peale.

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!