Täna
08. juul
15...20
7...15
Homme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

VTA leidis M.V.Wooli proovidest taas listeeriabakteri

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
13:22 15. november 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: ERR

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) leidis M.V. Wooli tehasest võetud proovidest taas listeeriabakteri, VTA ei välista võimalust teha ettekirjutus tehase sulgemiseks, kirjutab ERR.

"Kuna tegemist on väga tõsise põhiõiguse riivega ehk ettevõtluse piiramisega, siis peavad meie sammud olema kaalutletud, aga need sammud kindlasti tulevad ning ettevõte ja avalikkus neist kindlasti ka teada saab. Sellega läheb natukene aega, aga mitte väga kaua," ütles VTA asejuhataja Olev Kalda ERR-ile ning ei välistanud ühe võimalusena tehase sulgemist. 

"Kuni meie otsus tehtud saab, jääb ettevõttele kehtima [listeerialeidude] niinimetatud nulltolerants ehk ettevõte peab kontrollima kõik väljastatavad partiid üle ehk neis ei tohi leiduda listeeriat," ütles Kalda.

Ettevõte peatas oktoobri keskel kaheks päevaks tootmise, et desinfitseerida oma ruumid ja liinid. Nüüdne positiivne leid on tehtud pärast tehase desinfitseerimist.

ERR-i teatel pole veel selge, millise tüvega bakterileid on ning leiud saadetakse tuvastamisele. Seni on kõik M.V. Wooli tehase listeerialeiud olnud tüvega ST1247.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!