Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Eesti

Selgusid tänavused kunstnikupalga saajad

Foto: Vallo Kruuser/Delfi
Merike Estna
14:21 19. november 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Aastatel 2020‒2022 hakkavad kunstnikupalka saama Merike Estna, Raul Keller, Karel Koplimets, Paul Kuimet ja Kristina Norman, vahendab BNS.

Eesti Kunstnike Liidu poolt kutsutud komisjon otsustas esitatud taotluste määrata alusel kunstnikupalga aastateks 2020‒2022 Merike Estnale, Raul Kellerile, Karel Koplimetsale, Paul Kuimetile ja Kristina Normanile, edastas Eesti Kunstnike Liit.

Konkursi võitjatega sõlmib loomeliit lepingu vastavalt töölepingu seadusele. Palga saaja kohustub andma loomeliidule lepinguperioodil iga-aastaselt oma erialasest tegevusest vabas vormis ülevaate. Palga suurus on 1430 eurot, mis on 1,1-kordne kultuuritöötaja miinimumpalk. 

Merike Estna on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ning Goldsmithi kolledžis Londonis. 
2014. aastal pälvis Estna Konrad Mäe preemia ning on rahvusvaheliselt üks aktiivsemaid Eesti kunstnikke.

Raul Keller on alates 1990. aastatest tegelenud erinevate interdistsiplinaarsete kunstipraktikatega. Tema loomingu väljunditeks on olnud lisaks isiknäitustele raadiokunsti kontsertetendused LokaalRaadioga ja vabaimpro müraduo Post Horn. 

Karel Koplimets töötab narratiivsete installatsioonideg. Koplimets on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia magistriõppe ja täiendanud end fotograafia erialal Praha Etenduskunstide Akadeemias. 

Paul Kuimet töötab fotograafia ja 16-millimeetrise filmiga. Ta on õppinud fotograafiat ja videokunsti Eesti Kunstiakadeemias, Helsingi Disaini- ja Kunstiülikoolis (TaiK), Balti Filmi- ja Meediakoolis ning Ida-Londoni Ülikoolis. 

Kristina Norman on võrdselt tegev nii kaasaegse kunsti kui dokumentaalfilmi alal. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal ja kunsti magistriõppe. Ta esindas 2009. aastal Eestit 53. Veneetsia kunstibiennaalil projektiga „After-War“. Normani värskeimad teosed tegelevad 

Avalduste esitamise tähtajaks laekus Eesti Kunstnike Liidule 53 taotlust.

2015. aasta lõpus määras komisjon kunstnikupalga järgnevaks kolmeks aastaks Kaido Olele, Anu Vahtrale, Mark Raidperele, Marge Monkole ja Kris Lemsalule. 2016. aasta lõpus määras komisjon kunstnikupalga järgnevaks kolmeks aastaks Dénes Farkasele, Kiwale (Jaanus Kivaste), Flo Kasearule ja Jaanus Sammale ning 2017. aasta lõpus Edith Karlsonile, Tanja Muravskajale ja Tõnis Saadojale. 2018. aasta novembris valis komisjon kunstnikupalga saajateks aastatel 2019‒2021 Jass Kaselaane, Jüri Kase, Marko Mäetamme, Kärt Ojavee ja Laura Põllu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!