Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Eesti

Algas jõulukampaania „Lase rong läbi – sind oodatakse jõuluks koju“

Foto: Jassu Hertsmann/Delfi
11:41 02. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet ning MTÜ Operation Lifesaver Estonia tuletavad oma traditsioonilise jõulukampaaniaga „Lase rong läbi – sind oodatakse jõuluks koju“ meelde, et raudteele lähenedes tuleb alati veenduda raudtee ületamise ohutuses, vahendab BNS.

Raudtee ületamisel tuleb olla tähelepanelik, pöörata tähelepanu nutiseadmetelt ümbritsevale liiklusele ning alati lasta lähenev rong läbi.

Raudteeohutus on osa liiklusohutusest. Oluline on anda eeskuju ning käituda ise ohutult. „Tegeledes igapäevaselt raudteeohutuse riikliku järelevalvega, peame tõdema, et raudteeõnnetuste peamiseks põhjuseks on hooletus ja tähelepanematus. Seepärast osaleme nii koostöös MTÜ Operation Lifesaver Estonia kui ka teiste raudteeohutusega seotud asutustega teavitustegevustes, et inimesi suunata mõtlema raudteega seotud ohtudele,“ selgitas TTJA transpordi osakonna juhataja Heigo Saare. „Eile alanud advendiajaga seoses soovimegi terve TTJA poolt soovida kõigile rahulikku ja turvalist jõuluootust ning tuletada meelde, et raudteed ületades tuleb vaadata, kuulata ja märgata,“ sõnas Saare esmaspäeval.

MTÜ Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimees Tamo Vahemets lisas, et rohkem kui kingitusi oodatakse lähedasi koju. "Võttes raudtee ohutuks ületamiseks piisavalt aega, saame olla kindlamad, et jõuluaeg toob endaga kaasa rahulolu ja palju positiivseid kogemusi. Raudtee turvaliseks ületamiseks on vaja loobuda kõigist tähelepanu hajutavatest tegevustest ning veenduda, et ületuskohale ei ole lähenemas rongi.“

Lisaks jõulukampaaniale on TTJA koostöös MTÜ Operation Lifesaver Estoniaga (OLE) koostanud raudteeohutuse töövihiku, et kujundada õpilaste teadmisi, hoiakuid ja käitumist raudteeohutuse valdkonnas. OLE vabatahtlikud külastavad hea meelega koolitunde ning räägivad raudteeohutusest.

Jõulukampaania näol on tegemist juubelikampaaniaga, mis on järjekorras 15. 2004. aastal läbiviidud jõulukampaania oli esimene avalik raudteeohutuskampaania taasiseseisvunud Eestis.

Kampaania kannab „Valge Õhupalli“ eeskujuliikumise tunnusmärki, millega soovitakse välja tuua, et kampaania on suunatud väärtuspõhise, turvalise ja tervisest hooliva elukeskkonna kujundamisele.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!