Täna
08. juul
15...20
7...15
Homme
09. juul
15...19
7...14

Eesti

Tallinna Vesi on pealinlaste reoveest eemaldanud ligi 600 tonni prügi

Foto: Bianca Mikovitš/Maaleht
Ülemiste järv
12:48 02. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna Vesi on tänavu Paljassaare puhastusjaama jõudvast reoveest välja võtnud ligi 600 tonni prügi, vahendab BNS.

Igal aastal satub reoveepuhastusjaama orienteeruvalt 700 tonni jäätmeid, mis tuleb puhastusprotsessi käigus veest eemaldada, edastas Tallinna Vesi. Nii eemaldati oktoobris Paljassaare puhastusjaamas reoveest 70 tonni prügi, millest suurima osa moodustavad erinevad toidujäätmed ja hügieenitarbed.

Toidujäätmed torustikus tekitavad probleeme eelkõige tarbijate kodudes, eraldades rasva, mis koguneb torustiku seintele. Rasvakiht torustiku seintel võtab enda külge ka muu prügi, mida kanalisatsiooni visatakse. 

„Oma harjumusi muutes saame nii hoolitseda selle eest, et ei tekiks ummistusi kui ka et keskkonda jõuaks vähem kahjulikke aineid,” sõnas Tallinna Vee reoveepuhastuse juht Tiina Kärner ning lisab, et alustada saab ka pelgalt endale teadvustamisest, et WC-potti ei tohiks visata muud peale tualettpaberi. 

Tihti leiavad oma tee WC-potti ka vanad ravimid, ent lahustunud ravimeid ei ole puhastusprotsessi käigus võimalik veest enam eemaldada. Ravimijääkide sattumist keskkonda saab aga vältida viies aegunud ravimid tagasi apteeki või jäätmejaama.

Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatakse Tallinna ja ümberkaudsete valdade reo- ja sademeveed. Jaam puhastab keskmiselt 120 000 kuupmeetrit reovett ööpäevas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!