Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Eesti

Raimond Kaljulaid eeldas Kaja Kallase kinnitamist linnapeakandidaadiks

Foto: Hendrik Osula/Delfi
12:01 08. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) fraktsiooni liige Raimond Kaljulaid kommenteeris sotsiaalmeedias, et ei mõista, miks Reformierakond soovib Tallinna linnapeakandidaadina näha Kristen Michalit – Kaljulaid oleks eeldanud, et linnapeakandidaadiks kinnitatakse Kaja Kallas.

Kaljulaidi sõnul on arusaadav, et Reformierakonnal ei ole viimastel aastakümnetel olnud eriti võimalust Tallinna juhtimises osaleda ning seetõttu ei olda ka linna arengu tegeliku kitsaskohtadega hästi kursis. Sellele vaatamata on tema hinnangul kummaline, et Reformierakonna Tallinna piirkond seab eesmärgiks teha hea tulemus valimistel.

"Kas tõesti mõtleb Reformierakond ainult ja ainult sellest, kuidas saada võimule? Mina usun, et Tallinna inimesed ootavad erakondadelt seda, et nad seaksid eesmärgiks tallinlaste heaolu ning Tallinna arendamise elu- ja ettevõtluskeskkonnana," kirjutab Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul tuleb Tallinna linnavalitsusel alati silmas pidada, et Tallinnast ja selle lähiümbrusest tuleb väga suur osa Eesti sisemajanduse kogutoodangust.

"Tallinna kiirest arengust sõltub olulisel määral ka Eesti majandusedu – ka ettevõtete võime suurendada inimeste palkasid, riigi suutlikkus maksta kõrgemaid pensione ning pakkuda paremat arstiabi, omavalitsuste võime pakkuda häid ja kaasaegseid teenuseid," märgib Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on kahetsusväärne, et Reformierakonna esinumber Tallinnas kavatseb ka järgmiste valimiste kampaania ehitada suuresti rahvuspõhisele vastandumisele.

"See strateegia ei ole neile seni edu toonud, miks peaks sel korral? Milliseid probleeme see lahendab? Tallinn on sajandeid olnud ja saab alati olema linn, kus elab paljude erinevate rahvuste esindajaid. Eesti pealinnas peavad end mugavalt ja koduselt tundma kõik," kirjutab Kaljulaid.

SDE valib oma Tallinna piirkonnale uue juhi 6. jaanuaril, kuid erinevalt Reformierakonnast ei ole piirkonna liider automaatselt linnapeakandidaat. Viimase seisuga ei ole veel teada, kes piirkonna juhi kohale kandideerivad.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!