Täna
20. sept
13...16
2...12
Homme
21. sept
15...18
7...13

Eesti

Ihaste põlengust traumeeritud inimesed saavad psühholoogilist tuge

Foto: Argo Ingver/Delfi
13:22 12. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tartu juures Ihastes juhtunud viie hukkunuga põleng puudutas paljusid tartlasi ning päästeamet ja Tartu linnavalitsus julgustavad inimesi pöörduma personaalse psühholoogilise toe saamiseks nõustamis- ja kriisiabikeskusesse, vahendab BNS.

Tartu Nõustamis-ja Kriisiabikeskusesse saab helistada telefonidel 7427555, 55517427 või kirjutada tnk@tnk.tartu.ee , teatas päästeameti pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Tartu linna elanikele on nõustamine tasuta.

Lõuna päästekeskuse, Tartu linnavalitsuse ja Ihaste Seltsi esindajad leppisid neljapäeval kokku, et 22. detsembril tulevad päästespetsialistid Ihaste hipodroomi ruumidesse rääkima kogukonna elanikele kodusest tuleohutusest. Kõik koolitusel osalejad saavad endale suitsuanduri. Nende jagamise ning kontrollimisega, kas andur on ka lakke pandud, tegelevad Ihaste Seltsi juhatuse liikmed.

Lisaks korraldatakse 23. jaanuaril Ihaste hipodroomi ruumides Tartu Linnavalitsuse ehitusvaldkonna ja Lõuna päästekeskuse ohutusjärelevalve spetsialistide poolt eluhoonete ehitislike ja tuleohutusalaste nõuete praktiline koolitus. Koolitusel keskendutakse piirkonna ehituslikust eripärast tingitult suvilate eluhooneteks ümberehitamise kaasustele. Koolitustele registreerimine toimub läbi Ihaste Seltsi.

Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu rääkis, et kohtumisel kinnitati linnavalitsuse ja päästeameti tiheda koostöö jätkumist. „Teeme igakülgset koostööd läbi pideva infovahetuse ning jätkub rahastus abivajajate kodude tuleohutuks tegemise projektis „500 kodu tuleohutuks“. Lisaks jätkub koostöö kodude ohutuks kohaldamise projekti ja erinevate sotsiaaltoe programmide kaudu ning otsitakse koostöös lisavõimalusi abivajajate kütteseadmete renoveerimiseks, elektrisüsteemide uuendamiseks ja erivajadustega inimestele tuleohutusalaste vahendite hankimiseks,“ ütles Uustalu.

Lisaks palub päästeamet kõigil inimestel kindlasti kontrollida enda ja lähedaste suitsuanduri töökorras olekut, vajadusel asendada patarei või paigaldada uus suitsuandur.

„Praeguseks võivad paljud andurid olla juba vananenud ja ei tööta enam korrektselt ning on häirete tõttu laest alla võetud. Seetõttu kutsume kõiki üles läheneval jõuluajal kinkima lähedastele suitsuandureid ja vinguandureid,“ ütles ennetusbüroo juhataja. Päästjad saab omale koju tuleohutusalast nõu andma läbi päästeala infotelefoni 1524 või päästeameti üldmeili rescue@rescue.ee ja ka sel juhul saavad abivajajad endale päästeameti poolt suitsuanduri. Päästjad ei tee kindlasti kodunõustamistel trahvi. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!