Täna
20. sept
13...16
2...12
Homme
21. sept
15...18
7...13

Eesti

Reformierakond ei toeta Tallinna eelarvet

Foto: Rauno Volmar/Delfi
09:01 12. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul hääletab Reformierakond neljapäeval Tallinna linnavolikogus eelarvele vastu, kuna seal ei kajastu mitmed tuleviku seisukohalt olulised prioriteedid, vahendab BNS.

Näitena tõi Michal välja eestikeelsele õppele ülemineku alates lasteaiast, lasteaia kohatasu kaotamise järgmise aasta 1. septembrist, valveperearstiteenuse tagamise õhtuti ja nädalavahetustel ning uute trammiliinide rajamise võimaluste uurimise nii Tallinna sees kui naaberomavalitsustega.

"Eelarve peab olema suunatud tulevikku ja haridus on tulevikuteema. Ühtse hariduse põhimõttest lähtuvalt ei küsita kohatasu lasteaias, alushariduses nagu põhikoolis, gümnaasiumis või ülikoolis. Meie ettepanek on kaotada kohatasu alates 1. septembrist 2020, tagades lasteaedadele rahastuse ning võttes selle ära linnajuhtide enesereklaamilt ja vaadates üle linnale kehvad lepingud. Eelarve, mis meie plaani kaotada kohatasu uue kooliaasta algusest ja jätta raha peredele alles ei arvesta, meie toetust ka ei saa,“ sõnas Michal

Reformierakond esitas eelarvele 39 parandusettepanekut, tuues olulisemana välja hariduse, mis võiks olla ühtne, kohatasuta ja eestikeelne alates lasteaiast. Reformierakonna olulisemad ettepanekud puudutasid veel valveperearstiteenuse loomist Tallinna igas linnaosas, selle kogumaksumus oleks neli miljonit eurot ning selle tulemusel saaksid inimesed arsti juurde ka peale tööaega ja nädalavahetusel.

Ühtlasi tegi Reformierakonna fraktsioon ettepaneku eraldada Tallinna 2020. aasta eelarvest täiendavaid vahendeid, et minna edasi uute transpordiühenduste ja trammiteede rajamisega pealinnas. Reformierakondlaste sõnul on teema, mis mõjutab järgmiseid kümnendeid see, kuidas korda teha linnaliikuvus, sest praegune linnavalitsuse plaan ahistada automanikke nende elu ebamugavaks muutes ja on läbi kukkunud. Uuringud näitavad, et autostumine kasvab ja iga aasta kasvab ka transpordidotatsioon, ulatudes järgmisel aastal juba rekordilise 170 euroni aastas iga linnakodaniku kohta, imikust kuni pensionärini.

Oma ettepanekute katteallikatena näeb Reformierakond linna propagandaaparaadi sulgemist, poliitiliste ametikohtade arvu kärpimist ning linnale ebavajalike asutuste tegevuse lõpetamist. Näidetena tuuakse välja Tallinna Televisiooni täielik, mitte osaline sulgemise, nagu tahab linnapea. See tooks lisakokkuhoidu 2,3 miljonit eurot- Samuti linnakantselei avalike suhete kulude kärpimine 1,5 miljoni euro võrra, sealhulgas kremlisõbralikult PBK-lt saadete tellimise lõpetamine, linnaosadevalitsuste ning linnavalitsuse liikmete büroode ja linnasekretäri büroo tööjõukulude kärbe 900 000 euro ulatuses ning Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsile makstava toetuse vähendamine miljoni euro võrra juhtkonna priiskamise arvelt.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!