Haabersti viadukt ja tunnelid said rahvahääletusel endale nimed

Seitsmesed

Haabersti ringristmiku viaduktile ning jalakäijate tunnelitele leiti konkursi ja rahvahääletuse teel uued nimed – sild nimetatakse Rocca al Mare viaduktiks ning tunnelid hakkavad kandma Loomaaia ja Suurhalli nimesid, teatas linnaosavalitsus.

„Soovisime nimekonkurssi korraldades kaasata kohalikke elanikke ning linnaosas tegutsevaid ettevõtteid eesmärgiga tugevdada kogukonna tunnet ja jõuda nimedeni, mida hakatakse laialdaselt kasutama,“ sõnas Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi Rocca al Mare keskuses toimunud pidulikul sündmusel. „Mul on hea meel, et elanikud osalesid nii konkursil kui hilisemal rahvahääletusel innukalt.“

„Kuigi ehitustööd tegid klientidele lähedal asuvatesse ettevõtetesse pääsemise esialgu keeruliseks, siis valminud lahendus on kindlasti tänuväärt ja lihtsustab inimeste ligipääsu. Soovime alati olla heaks partneriks nii linnale kui kõigile siinkandi elanikele, et meid ümbritsev linnaruum muutuks paremaks,“ ütles Rocca al Mare Keskuse juht Linda Eichler.

Viadukti nime variantidest olid rahvahääletusel populaarseimad Rocca al Mare viadukt (265 häält), Haabersti küür (197 häält) ja Õismäe viadukt (88 häält). Ehitajate tee alt mineva jalakäijate tunneli tulemuseks oli Loomaaia tunnel (311 häält), Rebaseuru tunnel (183 häält) ja Ilvese tunnel (50 häält). Paldiski maantee tunneli tulemused olid vastavalt Suurhalli tunnel (294 häält), Karukoopa tunnel (236 häält) ja Sebra tunnel (59 häält).

Eesti esimesel foorjuhitaval ringristmikul valminud 277 meetri pikkuse ja viie meetri kõrguse viadukti nime ettepanekuid said kõik tallinlased esitada esimese oktoobrini paberkandjal Rocca al Mare keskuses ja Haabersti linnaosavalitsuses ning selleks loodud veebileheküljel. Samuti oli võimalik soovitada nimesid ristmiku jalakäijate tunnelitele. Kokku esitati nimekonkursile üle 700 pakkumise. Pakuti nimesid, mis on ajalooliselt Haabersti ja Õismäega seotud ning samas peeti silmas ka linnaosas asuvaid erinevaid asutusi ja ettevõtteid.

Nimevariantide seast valis Tallinna nimekomisjon välja parimad ja nende variantide vahel korraldati novembris rahvahääletus, mille tulemused avalati 13. detsembril Rocca al Mare keskuses toimunud pidulikul üritusel, kus said auhinnatud parimad nimepakkujad.

Konkursi peaauhind oli silla nime autorile Rocca al Mare keskuse kinkekaart väärtuses 1000 eurot. Mõlema tunneli nime autorid said Saku Suurhallilt auhinnaks viis kontserdipääset kahele 2020. aasta jooksul vabalt valitud avaliku piletimüügiga üritusele väärtuses 350 eurot. Täiendavalt auhinnati finaliste vabaõhumuuseumi ja Tallinna loomaaia piletitega.

Põhjaliku ümberehituse läbinud Haabersti ringina tuntud Paldiski maantee, Rannamõisa tee ja Ehitajate tee ringristmiku ehitustööd läksid maksma 20,2 miljonit eurot. Tööde maht hõlmas teelõikude uuendamist ja ehitamist kokku 2,92 kilomeetri ulatuses, viadukti ehitust, jalg- ja jalgrattateede ümberehitus 1,70 kilomeetri ulatuses ning uute jalg- ja jalgrattateede ehitus 2,3 kilomeetri ulatuses.

Kommentaarid puuduvad