Prokuratuur kahtlustab Peeter Helmet lapse seksuaalses ahvatlemises 

Seitsmesed

Politsei pidas kinni Postimehe endise peatoimetaja Peeter Helme ja esitas talle kahtlustuse seksuaalkuriteos, vahendab BNS.

"Kuivõrd Peeter Helme on ise tema suhtes käivat kriminaalmenetlust ajakirjanduses kommenteerinud, kinnitab ka prokuratuur, et selline kriminaalasi on käimas. Peeter Helme kuulati üle eelmisel nädalal ning ülekuulamise järgselt ta vabastati. Kuivõrd kellegi kahtlustamine kuriteos kuulub delikaatsete isikuandmete hulka ning kõigi asjaolude väljaselgitamine on alles käimas, ei pea prokuratuur kohaseks avaldada Peeter Helmele esitatud kahtlustuse sisu või tänaseks kogutud tõendeid. Oleme valmis andma avalikkusele selgitusi siis, kui kõik vajalikud toimingud on läbi viidud," ütles Põhja ringkonnnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNS-ile.

"Loll lugu ja ma tunnengi ennast täieliku lollakana. Vallalise inimese rõõmud. Ma rääkisin mingis jututoas juttu kellegagi ja see, kellega ma rääkisin, osutus kas alaealiseks või mõneks politseinikuks, kes seal niiöelda püüdis kedagi. Ma enda teada ei ole alaealist seksuaalselt ahvatlenud," ütles Helme Postimehele.

Helme sõnul võib ta tõesti olla lollusega hakkama saanud, aga alaealise seksuaalse ahistamise paragrahvi järgi ta ennast süüdi ei tunnista. "Uurijatele ütlesin kohe, et näete, mu telefon on siin, vaadake mu arvutit, tehke mis tahate, mul ei ole midagi varjata," ütles Helme.

Helme sõnul on uurijad talle mõista andnud, et juhtum läheb kohtusse. Millega asi lõpeb, ei tahtnud Helme prognoosida. "Selge on see, et ma tahan ise ka teada, mida see uurimine näitas," ütles ta.

Helme rääkis, et jututuba "Armastuse saal" on üles ehitatud nii, et endale seal konto teinud inimene võib valida endale vestluses nimeks mida iganes. "Igal sisselogimisel saad sa valida endale täiesti uue nime. Ma ei ole kunagi eeldanud, et inimesed seal enda kohta tõtt räägivad. Pigem tundubki see jututuba koht, kus inimesed käivad seksijuttu ajamas. Kasutajal ei ole seda võimalik tõestada, kes seal keegi tegelikult on. Ka mitte selle põhjal, mida sa enda kohta räägid. Ehk mitte millegi põhjal," ütles Helme.

Helmet kahtlustatakse lapseealise seksuaalses ahvatlemises, mis käsitleb alla 14-aastase lapse teadvat seksuaalset ahvatlemist. Karistus sellise teo eest oleks süüdimõistmisel rahatrahv või kuni kolm aastat vanglat.

Kommentaarid puuduvad