Noor politseikoer päästis 92aastase vanaproua elu

Seitsmesed

Politsei annab sotsiaalmeedia vahendusel teada, kuidas peagi kahe aasta vanuseks saav koer aitas tihedast võserikust leida meeltesegaduses ja eksinud eaka vanaproua.

"Alles see oli, kui meie tööperega liitus kutsikas Ärni – pisike pambuke, kes vaevu püsti püsis. Aga täna, olles vaevu kaheaastane, päästis ta juba esimese elu, 92-aastase Võrus kadunuks jäänud proua," seisab Lõuna prefektuuri sotsiaalmeedias.

"Kui hommikul Võrus linnapeale läinud memmeke õhtuks koju ei naasnud ja kadunuks jäi, kutsuti appi politsei. Kammisime linnatänavad läbi, püüdsime naist leida lagedamatelt aladelt droonilennul ning samas tuli appi ka nooruke teenistuskoer Ärni ühes oma koerajuhi Kerstiga. Tundide kaupa piirkonna läbinuuskimist juhatas Ärni peagi Võru linnaserva padrikusse. Ja kuigi näis, et tihedas võserikus küll ühtki inimhinge olla saa, siis just seal samas oksavõsas proua kõigi kõrvaliste pilkude eest peidus oligi – juukseidpidi okstesse takerdunud, nähtavalt meeltesegaduses ega teadnud, kas ja kuidas edasi. Ärni teejuhatusel päästeti proua padrikust ja ta viidi haiglasse," jagab politsei rõõmusõnumeid.

"Sedapuhku läks hästi – proua elu sai päästetud, lähedastel on südamerahu ning Ärnil ja ka tema perenaisel oli nii hea meel, et kutsikas sai juba kirja oma esimese suurema heateo. Ikka head haistmist ja kiirust käppadesse, Ärni," tunnustab politsei muhedalt vahvat ja töökat politseikoera.

Kommentaarid puuduvad