Riigimetsast toodi ligi 10 000 jõulukuuske

Seitsmesed

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) andmetel tõid Eesti inimesed möödunud pühade ajal riigimetsast 9727 jõulukuuske, vahendab BNS.

"Mul on hea meel, et nii paljud inimesed koos oma peredega jõudsid jõuluajal riigimetsa, leides sealt lisaks jõulupuule eest ka hooldatud metsad, mille säilitamiseks ja kasvatamiseks tulevastele põlvedele me igapäevaselt tööd teeme,“ rääkis RMK peametsaülem Andres Sepp pressiesindaja teatel.

Kuuse toomise võimalus avanes detsembri alguses ja siis jõudsid ka esimesed jõulupuud kodudesse. Kõige vilkam kuuse järel käimise aeg on traditsiooniliselt vahetult enne pühi, mis mullu langes ka nädalavahetusele. Kõige rohkem osteti 1-2-meetriseid kuuski, mis moodustasid enam kui poole ostetud kuuskedest. Üle 80 protsendi kuuseostudest tehti mobiilimaksega.

Omalt poolt kingib RMK jõulukuused kõigile asenduskodudele, kes seda soovivad. Sel aastal viisid RMK töötajad asenduskodudesse üle 60 kuuse. Samuti ehtis riigimetsast pärit jõulupuu mitmete ühiskondlike institutsioonide ruume.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008. Eelmisel aastal toodi riigimetsast samuti 9700 kuuske. Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus aitamaks elus hoida kena vana kommet.

Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada, nagu teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Õige kuusekoha leidmine ja selle eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets ning võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda.

Kommentaarid puuduvad