Täna
28. veeb
-4...1
-8...-2
Homme
29. veeb
-2...2
-15...1

Eesti

Elroni rongidega sõideti mullu rekordilised 8,3 miljonit korda

Foto: Kenno Soo/Delfi
12:27 15. jaanuar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Elroni rongidega sõideti möödunud aastal ligi 8,3 miljonit korda, mida oli 8 protsenti enam kui 2018. aastal, vahendab BNS.

"Möödunud aasta oli igati rekordiline – reisijanumbrid tegid suuri hüppeid ja püstitasid üha uusi rekordtasemeid. Lisaks seatud eesmärkide täitmisele suutsime ületada esmakordselt ka 8 miljoni reisija piiri, varem pole ühe aasta jooksul meiega nii palju reisitud," ütles Elroni juhatuse esimees Merike Saks pressiteates.

Kõige rohkem sõite tehti oktoobris – kokku üle 730 000 rongisõidu. Üle miljoni sõidu tehti 2019. aasta jooksul nii Tallinna-Paldiski, Tallinna-Riisipere-Turba, Tallinna-Tartu kui ka Tallinna-Aegviidu liinidel.

"Märkimisväärset kasvu on näidanud ekspressliinid – seejuures on Tallinna ja Viljandi vahel sõitjate arv aastaga suurenenud 50 protsenti ning Tallinna ja Narva vahel 40 protsenti. Oluliselt on rongisõitu eelistama hakatud ka Jõhvis, Kiviõlis ja Rakveres," märkis Saks.

Ta lisas, et kasvavale nõudlusele vastamiseks lisas Elron Narva suunale ka täiendava ekspressväljumise. "Rongiliiklust oleme võimaluste piires tihendanud igal aastal – päevasel ajal on rongisõiduvõimalusi nüüd rohkem ka Keila, Paldiski ja Aegviidu suuna klientidel, samuti sai tänu riigi investeeringutele rongiühenduse Turba," ütles Saks.

Jaanuari algul täitus ka aasta rongides olevate piletimasinate kasutuselevõtust, praeguseks kasutab piletimasinaid rohkem kui pool reisijatest. "Kuivõrd meie jaoks on väga oluline info rongide täituvuse kohta, siis kutsume kõiki tasuta sõiduõigusega inimesi usinalt oma sõit kohe rongi sisenedes valideerima, et kõik sõidud registreeritud saaks," lisas Elroni juhatuse esimees.

Elroni piletitulu ulatus 2019. aastal 18,6 miljoni euroni, mida on 17 protsenti rohkem kui 2018. aastal.

Eesti Liinirongid AS on Elroni kaubamärgi all tegutsev riigile kuuluv ettevõte, mis pakub ühistransporti elektri- ja diiselrongidega kõigil Eesti rongiliinidel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!