Bolt sai Euroopa Investeerimispangalt 50 miljonit eurot laenu

Seitsmesed

Bolt sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIP) laenulepingu, mille raames pank toetab Bolti tootearendust ja laienemist 50 miljoni euroga, kirjutab BNS.

EIP laenu tagatiseks on Euroopa investeerimiskava keskmes olev Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond (EFSI). Laenu eesmärk on toetada Bolti tootearendust, keskendudes teenuste turvalisusele, töökindlusele ja jätkusuutlikkusele ning ettevõtte senise kõrge efektiivsuse säilitamisele, milles tehnoloogial on suur roll. See hõlmab nii sõidujagamist, kui ka uusi teenuseid, näiteks toidu kohaletoomist.

“Bolt on suurepärane näide Euroopa edust tehnoloogias ja innovatsioonis. Öeldakse, et paigal seista on sama, mis tagasi minna. Bolt ei seisa kunagi paigal. EIP toetab rõõmuga Bolti oma teenuste parendamisel ning uutesse valdkondadesse suundumisel. Oleme projekti pühendunud,” kommenteeris Euroopa Investeerimispanga asepresident Alexander Stubb. 

“Eesti on Euroopa digitaliseerimise üks juhtriike. Olen uhke, et Euroopa toetab läbi investeerimisplaani Bolti teadus- ja arendustegevust, loomaks tarku ja turvalisi teenuseid, mis täiustavad linnaliiklust,” ütles Euroopa Komisjoni majandusvolinik Paolo Gentiloni. 

“Transport on üks valdkondadest Euroopas, mille jaoks on oluline kohalik teenusepakkuja, kes jagab Euroopa tarbija ja seadusandja väärtusi. Seetõttu on meil hea meel et Euroopa Investeerimispangast on saanud Bolti toetaja. See aitab meil jõuda kiiremini rohkemate eurooplasteni,” lisas Bolti kaasasutaja Martin Villig.

Euroopa Investeerimispank (EIP) on pikaajalisi laene pakkuv Euroopa Liidu institutsioon, mille omanikud on kõik Euroopa Liidu liikmesriigid. EIP rahastab pikaajalisi läbimõeldud investeeringuid, et toetada Euroopa Liidu poliitikaeesmärkide saavutamist. Viimase viie aasta jooksul on EIP finantseerinud Eesti tehnoloogia-, infrastruktuuri ja transpordisektori projekte enam kui 830 miljoni euro väärtuses.

Bolt on Euroopa juhtiv transpordiplatvorm, mis keskendub linnatranspordi lihtsamaks, kiiremaks ja töökindlamaks muutmisele. Ettevõtte pakub teenuseid mitmetes valdkondades alates sõidujagamisest kuni elektritõukerataste rendi ja toidu kohaletoomisteenuseni. Markus Villigu poolt 2013 aastal asutatud Boltil on 30 miljonit kasutajat 35 riigis üle maailma.

Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond (EFSI) on Euroopa investeerimiskava alus. See pakub EIP grupile esimese järjekoha kahju kaitset, mis võimaldab EIP grupil rahastada riskantsemaid projekte. EFSI raames toetust saavate projektide ja kokkulepete mahuks kujuneb eeldatavalt 458,8 miljardit eurot, seeläbi saavad toetust üle miljoni idufirma ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtte EL liikmesriikides. Seni suurim EIP rahastus EFSI raames Eestis on Tallinna Lennujaama laienemiseks antud 30 miljoni euro suurune laen 2016. aastal.

Kommentaarid puuduvad