Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamine algab suure näitusega

Seitsmesed

Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamise avalöögina avatakse neljapäeval Eesti Rahvusraamatukogus näitus „Maailma avastamine. Jaan Kross 100“ - avamisel esinevad luulekavaga Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi õpilased, kirjutab BNS.

Näituse peatelje moodustab põhjalik väljapanek Krossi teostest, mis on aegade jooksul ilmunud nii eesti kui ka võõrkeeltes, kokku üle 300 raamatu. Lisaks eksponeeritakse valikut Krossi luulekogude ja romaanide illustratsioonidest Eesti Rahvusraamatukogu graafikakogust ning erakogudest. Fuajeegaleriis saab tutvuda fotodega Krossi perekonna ja rahvusraamatukogu arhiivist.  

Eraldi „näituse näituses“ moodustab Eesti Nahakunstnike Liidu korraldatud köiteprojekt, mille aluseks on spetsiaalselt Jaan Krossi sünniaastapäevaks koostatud ja kunstnikele köitmiseks välja antud Jaan Krossi ja Ellen Niidu luulevalimik „Oi sina mu pesa“. Eksponeeritud on 40 köiteinterpretatsiooni Eesti köitekunstnikelt. 

Näituse taustal kõlab 1970. aastal välja antud vinüülplaat, kus Jaan Kross ja Ellen Niit oma luulet esitavad, samuti katkendeid Eesti Rahvusringhäälingu heliarhiivist. 

Näitus valmis Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Nahakunstnike Liidu ja Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse koostöös. Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, OÜ Digisound ja okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu. 

Näitus jääb rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajees avatuks 22. veebruarini. 

Kommentaarid puuduvad