Homme
29. veeb
-2...3
-15...1
Ülehomme
01. mär
2...5
-5...2

Eesti

Reformierakond lõpetab Tartus Keskerakonnaga koostöö

Foto: Andres Putting/Delfi
18:25 20. jaanuar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja Tartu linnavolikogu fraktsioon otsustasid tänasel koosolekul lõpetada Tartu linnavolikogus koostöö Keskerakonnaga praeguses koalitsioonis ning alustada konsultatsioone SDEga Tartus uue koalitsiooni moodustamiseks, vahendab BNS.

“Kujunenud olukorras, kus Keskerakond ei ole ühtne küsimuses, kuidas lahendada erakonna sees tekkinud vastuolud, on keeruline näha, kuidas Keskerakond saaks Tartu linna juhtimises osaleda,” ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Klaasi sõnul pole tänase olukorra jätkumine Tartu linna huvides. “Reformierakonna prioriteediks on tegeleda Tartu linna jaoks oluliste küsimustega, mitte koalitsioonipartneri sisetüli lahendamisega. Meil on varasemalt Keskerakonnaga Tartu linnavolikogu koalitsioonis olnud hea koostöö, kuid Keskerakonna asjade ajamise viis on viimasel ajal muutunud,” märkis Klaas.

"Tartule on väga oluline, et linnavolikogu koalitsioonis oleks töine, avatud ja usaldusväärne õhkkond. Kui seda ei ole, võib kannatada ka Tartu hüvanguks tehtav töö ning seda ma linnapeana lubada ei saa," lisas Klaas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!